Vítejte ve světě šitého šperku!
FOTO: autorka

Vítejte ve světě šitého šperku!

4. 10. 2019

Začal podzim a všude začínají kulturní akce, ať již módní přehlídky, výstavy fotografií a obrazů, šperků. Takže bych Vás ráda pozvala do našeho Městského muzea v Mnichově Hradišti, kde právě probíhá výstava ručně šitých šperků z českých korálků, sutašek a drahých kamenů, věnovaná především ženám, které chtějí být krásné, jedinečné, originální, protože každý šperk je vyhotoven pouze jedenkrát !

Jedná se o výstavu českorájské výtvarnice a malířky Zuzany Hampelové - Hejdrychové. Paní Zuzana se narodila v roce 1992 v Trutnově, ale vyrůstala v Turnově u své babičky a v Českém ráji žije trvale doposud. Také v jejích akvarelech a akrylu se objevují velmi často motivy Českého ráje.

Paní Zuzana Hejdrychová tvoří šperky pod značkou Z-ART  od roku 2011. Veškeré výrobky jsou od návrhu až po zhotovení jejím dílem. Mnohé z nich našly své majitelky po celém světě, např. USA. Velká Británie, Švédsko, Japonsko.

V Městském muzeu, které je umístěno v prostorách zámku Mnichovo Hradiště, najdete mnoho dalších zajímavostí o historii města a jeho okolí. JIž ve vstupních chodbách muzea je umístěna galerie malířů spjatých s mnichovohradištskem.

K vidění jsou zde staré obrazy města a okolní krajiny, Vystaveny jsou zde obrazy pánů Václava Ningra, Bedřicha Ženíška, Otakara Loudy aj. Prohlídka  muzea je komentovaná a dozvíte se i spoustu dalších zajímavostí.

Návštěvu muzea je možné spojit s prohlídkou našeho krásného zámku.

Výstava šperků potrvá do 31.10.2019, setkat se s paní Zuzanou a popovídat si o její tvorbě je možné pouze do 19.10.2019

 

 Přijeďte se podívat, určitě nebudete litovat !

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Měchurová
To musela být moc hezká výstava. Nedaleko od nás ve Vizovicích na zámku bude výstava vánočních ozdob. Plánuji ji navštívit, napíšu o tom taky asi článek. Hezká fotodokumentace !!
Jarmila Komberec Jakubcová
Jindřiško moc krásné a je škoda, že výstavu nemohu vidět.
Alena Várošová
Jindřiško děkuji,je to nádhera a určitě i piplačka takové překrásné šperky vyrábět.Paní Zuzka je v tomto oboru výtvarnice překrásné!!!!
Jaroslava Handlová
Všechny jsou nádherné, ale nejvíc se mi líbí ten náramek - či náhrdelník? na 6. snímku, ten s oranžovo-šedo-bílou barevností, samozřejmě i ten titulní zelený. Jindřiško, děkuji za pěknou pozvánku.
Hana Polednová
Jindřiško, ráda jsem si prohlédla krásné šperky z výstavy, které jsi nám nabídla spolu s hezkým článkem. Zlaté ručičky paní Zuzanky dokáží vytvořit nádherné šperky pro ženy.
Jindra Hubačová
Zdeničko, napiš, kdy dorazíš a v kolik hodin. Budu na tebe čekat na nádraží a třeba se ještě k tobě někdo připojí. Těším se.
Zdenka Žichovská
Tip na výlet, už jsem si našla spojení, výstavu bych moc ráda viděla.
Jana Šenbergerová
Jindro, díky! Je to nádhera. Jsou to hodiny a hodiny vymýšlení a titěrné práce. Také bych si vybrala, i když ozdoby moc nenosím.
Hana Práglová
Výstava bude určité krásná.Škoda,že nejste blíž.
Elena Valeriánová
Jindřiško, děkuji za odpověď, nechtělo se mi googlovat. Zuzko a nemáš fotečky z výstavy? Velice ráda bych viděla práce paní Marcely. Myslím, že jste obě políbené bůžkem talentu, který vám dal do vínku míru vrchovatou.
Marie Seitlová
Jsou to úžasné šperky.
Eva Mužíková
Co říci - nádhera.... Již několik let nosím na batůžku přívěsek vyrobený Marcelou Pivcovou. Batůžek je skoro v každodenním provozu, maličký přívěsek stále drží. Mám ráda takovéto výrobky.
Dana Kolářová
Zajímavý tip.
ivana kosťunová
Úžasné práce
Jana Kollinová
Nádherné.
Anna Potůčková
Jsou to opravdu moc hezké věci a určitě bych si také vybrala. Ne nadarmo se říká ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY. Myslím si, že takových ručiček je v naší zemi velká spousta, a každé tyto ručičky vyrábějí něco jiného. Všechno jsou to ale originály dík ruční práci.
Marie Doušová
Dík za krásné fotky a pozvánku na výstavu. Šperky jsou vkusné,pracné a potěší oči.
Naděžda Špásová
Tak z toho bych si určitě vybrala, mám takové věci moc ráda. Krásné. :-)
Marcela Pivcová
Krásné a originální šperky, Jako amatérská výtvarnice si dovedu představit, jak pracné je takové návrhy vytvořit a ozdoby zhotovit. Upřímně přiznám, že takto bych to nezvládla.
Elen Zajíčková
Ručně dělané šperky jsou nádherné a originální. Jsou to často mistrovská díla, skvosty a úžasné fantazie. Jsem šťastná, že podobné ručně dělané náhrdelníky, čelenky, pásky a různé věnečky, slovenské autorky Jany Bukovské , která působí pod značkou BUKINA, byly představeny na naší poslední módní přehlídce na Písecké bráně . Divačky viděly , a mohly si i nějakou tu maličkost zakoupit. Čtenářky také nebudou ochuzeny , i ony uvidí tuto nádheru velmi brzy na videu z akce.
Jitka Hašková
Podívala jsem se na její nabídku na internetu a má tam odpovídající ceny. Není nic předraženého.
Zuzana Pivcová
Včera jsem byla na vernisáži výstavy výtvarníků Prahy 8, kde vystavovala i má sestra. Dělá krásné šperky. Tyto jsou také úžasné, zase jiná technika. Já mohu jen obdivovat.
Jitka Hašková
Překrásné a je vidět, že je to velmi pracné. Není jen tak navléknout 3-4 ozdobné korálky na šňůrku a chtít za to hodně peněz.
Jindra Hubačová
Elenko, sutaška je vlastně prýmek široký 3-10mm většinou bavlněný a ty se pak nějak sešívají.
Hana Rypáčková
Krása.
Elena Valeriánová
Jindřiško, díky za přiblížení této krásy. Brož nebo náramek, to by bylo pro mě. Jen minějak uteklo, co to je sutaška?
Irena Mertová
Jsou krásné...
Dana Puchalská
Moc hezké a zajímavé.