Vítejte ve světě šitého šperku!
FOTO: autorka

Vítejte ve světě šitého šperku!

4. 10. 2019

Začal podzim a všude začínají kulturní akce, ať již módní přehlídky, výstavy fotografií a obrazů, šperků. Takže bych Vás ráda pozvala do našeho Městského muzea v Mnichově Hradišti, kde právě probíhá výstava ručně šitých šperků z českých korálků, sutašek a drahých kamenů, věnovaná především ženám, které chtějí být krásné, jedinečné, originální, protože každý šperk je vyhotoven pouze jedenkrát !

Jedná se o výstavu českorájské výtvarnice a malířky Zuzany Hampelové - Hejdrychové. Paní Zuzana se narodila v roce 1992 v Trutnově, ale vyrůstala v Turnově u své babičky a v Českém ráji žije trvale doposud. Také v jejích akvarelech a akrylu se objevují velmi často motivy Českého ráje.

Paní Zuzana Hejdrychová tvoří šperky pod značkou Z-ART  od roku 2011. Veškeré výrobky jsou od návrhu až po zhotovení jejím dílem. Mnohé z nich našly své majitelky po celém světě, např. USA. Velká Británie, Švédsko, Japonsko.

V Městském muzeu, které je umístěno v prostorách zámku Mnichovo Hradiště, najdete mnoho dalších zajímavostí o historii města a jeho okolí. JIž ve vstupních chodbách muzea je umístěna galerie malířů spjatých s mnichovohradištskem.

K vidění jsou zde staré obrazy města a okolní krajiny, Vystaveny jsou zde obrazy pánů Václava Ningra, Bedřicha Ženíška, Otakara Loudy aj. Prohlídka  muzea je komentovaná a dozvíte se i spoustu dalších zajímavostí.

Návštěvu muzea je možné spojit s prohlídkou našeho krásného zámku.

Výstava šperků potrvá do 31.10.2019, setkat se s paní Zuzanou a popovídat si o její tvorbě je možné pouze do 19.10.2019

 

 Přijeďte se podívat, určitě nebudete litovat !

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.