Co číst na podzim?
Ilustrační foto: pixabay.com

Co číst na podzim?

9. 10. 2019

Chladný večer za oknem, huňatá deka, teplý šálek čaje a pohodlné křeslo. Podzimní odpočinek je jako stvořený k tomu, abyste se začetli do napínavé knihy. Zde jsou nejočekávanější novinky tohoto podzimu.

Napínavé čtení
Mads Peder Nordbo: Ledový strach
Mrazivá krimi Ledový strach vám nedá vydechnout do poslední stránky. Mads Peder Nordbo, který má na kontě bestseller Dívky bez kůže, nyní přichází s dlouho očekávaným pokračováním. Zmizení dívky v odlehlém dánském městě Faringehavn otevře nejeden zapomenutý případ. Stopy v jednom z domů mluví jasně, ale jen do doby, než se ozve samotná zmizelá dívka Arnaq. V ten moment je všem jasné, že se právě odehrává strašlivý zločin. Její otec Tom byl jako mladý voják na základně Thule součástí tajného experimentu, který skončil smrtelně. Tom byl tehdy podezřelý z dvojité vraždy, musel utéct a schovat se. Jak vše dopadne? Cena: 339 Kč.

Stuart Turton: Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové
Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl svědkem vraždy a nyní přichází k luxusnímu, leč rozpadajícímu se sídlu Blackheath. Brzy se od tajemného hosta převlečeného za doktora léčícího mor dozví, že jediný způsob, jak může uniknout dni, který se opakuje znovu a znovu, je vyřešit důmyslnou vraždu. Má to jeden háček – každý den se probudí v těle jiného podezřelého, což mu ale na druhou stranu umožňuje komunikovat se svými bývalými i budoucími já. Stuart Turton si za svůj nový román vysloužil u recenzentů nálepku „ztřeštěný mistr krimi“ i pochvalné ohlasy u čtenářů. Cena: 357 Kč.

Společenské romány
Davide Morosinotto: Parta od Mississippi
Máte rádi příběhy Toma Sawyera a Huckleberryho Finna? Pak vám učaruje nová kniha Parta od Mississippi odehrávající se se v Louisianě na začátku 20. století. Ve spleti vodních kanálů, které tvoří tajemnou krajinu delty Mississippi, žijí čtyři kamarádi. Když se jednou vydají ve vlastnoručně vyrobené kanoi lovit ryby, do cesty jim vstoupí úžasný katalog věcí, ze kterého se dá objednat jakákoliv věc tehdejšího světa. Kamarádi jeden předmět koupí, ale balíček, který poštou dostanou, odstartuje divoký sled nečekaných událostí. Cena: 249 Kč.

Hank Green: Naprosto pozoruhodná věc
Síla sociálních sítí, příběh třiadvacetileté dívky a nevítaná skupina záhadných návštěvníků. Nový sci-fi román Naprosto pozoruhodná věc od Hanka Greena tematizuje společenský dopad digitálního světa na náš reálný život. Sám autor Hank Green společně se svým bratrem Johnem tvoří youtuberskou dvojici Vlogbrothers, která pravidelně sdílí obsah milionům fanoušků na sociálních sítích. Jeho román o tom, kam může vést jedno zveřejněné video na internetu, nyní vychází i v českém překladu. Cena: 319 Kč.

Fantasy
Scott Reintgen: Nyxia nespoutaná
K českým fanouškům míří druhý díl sci-fi trilogie Nyxia. V pokračování úspěšné ságy se opět setkáváme s Emmettem Atwaterem a jeho posádkou Genesis, která si musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. Jejich mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější látku ve vesmíru, která dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se jim uniknout z planety včas, nebo už je pozdě? Knihu seženete ji ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za 329 Kč.

Josh Malerman: Bird box
Po úspěchu filmového thrilleru Bird box se Sandrou Bullock v hlavní roli mají nyní fanoušci možnost začíst se i do neméně poutavé knižní předlohy. Příběh nás zavádí do světa, v němž tajemná síla zničila celou populaci. Žije v něm Malorie, která se snaží najít bezpečné útočiště. Na cestě se nesmí rozhlédnout. Jediný pohled by ji mohl stát život. Tam venku totiž žijí prazvláštní tvorové. Kdokoli je zahlédne, zešílí. Ublíží svým blízkým. Ublíží sám sobě. Malorie vzhlíží od volantu, vidí domy s okny zakrytými dekami nebo dřevem. Ruku si klade na břicho, ve kterém roste nový život. Je sama. Její sestra je mrtvá. Její rodiče jsou mrtví. Nemá nikoho. Existuje vůbec útočiště, které hledá? Cena: 268 Kč.

knihy
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA