Ochutnejte skvělé podzimní drinky ve znamení brusinek
Ilustrační foto: pixabay.com

Ochutnejte skvělé podzimní drinky ve znamení brusinek

20. 10. 2019

O tom, že k sobě ovoce a šumivé víno patří, nemusíte pochybovat. Zapomeňte ale chvilku na jahody, které se už hůře shánějí. Vsaďte na sušené brusinky, které jsou lahodné, dostupné po celý rok a váš drink promění ve stylovou záležitost.

Tančící brusinky se pomalu stávají hitem – především díky jednoduché přípravě, dokonale vyvážené kombinaci chutí a vizuálnímu efektu. Jemné perlení sektu totiž karmínově červené bobulky rozpohybuje tak, že v nápoji doslova tančí.

Jak namíchat drink?

Přípravu zvládne opravdu každý. Nejprve doporučujeme propláchnout sušené plody vlažnou vodu, aby se zbavily mastného povlaku. Ten sice zabraňuje jejich slepení, ale mohl by ulpět na povrchu skleničky a pokazit tak výsledný vizuální efekt. Poté nalijte do sklenky typu flétna sekt a postupně do něj vhazujte brusinky, aby vám tolik nepěnil. Na závěr se můžete kochat krásným tanečním představením výsledného drinku.

Brusinky i jinak

Pokud jste milovníci aperitivu a ocenili byste brusinky na jiný způsob, můžete vyzkoušet zaručeně chutný drink CRANCHERRY s Metropolem a brusinkovým džusem. Jak na přípravu?

Ingredience:
4 cl Metropol Cherry
2 dl brusinkového džusu

Vše postupně nalijte do sklenice typu long s trochou ledu a ozdobte.

Ti, kteří si naopak potrpí na vodkový základ, si zamilují oblíbený drink Václavák s vodkou, brusinkovým džusem a limetkou. A co k přípravě potřebujete? 

Ingredience:
4 cl Pražské vodky
1dl brusinkového džusu
limetkovou šťávu

Všechny ingredience postupně nalijte do sklenice na led, promíchejte, přelijte do stylové sklenice koktejlky a servírujte. 

Pěkný stylový podzimní večer!

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(6 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Horké brusinky a alkoholem, mňam. Dávám si i bez alkoholu .Ale pravé zavařené brusinky...
Dana Puchalská
Recepty vypadají vyloženě dobře. A dobré taky určitě budou.