Pohled z okna, aneb - paneláky jsou také fotogenické...
Foto: autorka

Pohled z okna, aneb - paneláky jsou také fotogenické...

20. 11. 2019

Mnohokrát jsem vám chtěla ukázat, jaké pohledy se mi z mých oken naskýtají, ale ty paneláky v záběru mne vždy odradily. Teprve dnes, kdy jsem viděla Nadiny fotky u jejího článku, jsem se rozhodla, jít do toho. Bohužel skoro všechny fotky jsou poznamenány deštěm a i mlhou, ale když už jsem se oblékla, abych u otevřených oken nemrzla, fotím...Pohled na sídliště je z balkonu, pohled do luk a lesa je z chodby. Ten se mi naskýtá vždy, když se vracím domů. Mnohokrát se stalo, že lidé, přicházející do našeho patra, tento nádherný pohled obdivují, skoro každý si neodpustí fotku. No, a když je sluníčko, to je teprve krása... Také jsem odběhla do deště vyfotit to moje krmítko, sýkorka tam hodovala, ale nechtěla jsem ji vyplašit, tak foceno z dálky. Fotky od rybníku jsou ze včerejšího dne, kdy trochu svítilo sluníčko... Tak se se mnou prosím trochu porozhlédněte z tepla mého bytečku, kávu a švestkový koláč posílám..

 

                                           Prší, prší, vítr fouká,

                                           Bertice se z okna kouká,

                                           Ještěd leze za mráček,

                                           honem vezme foťáček.

                                           Nežli cvaknout postačí,

                                           už se celý zamračí,

 

 

Bertice

Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Díky Lidmilo za milá slova, někdy na mraky nad Ještědem, nebo večer na tisíce světel pod ním čučím a čučím. Libore, dík.
Lidmila Nejedlá
Evko, to je paráda! Máš krásný rozhled i pohled na ten boží svět. Z mraků kolem Ještědu jde strach. Tak ať se ti v tom sedmém patrovém nebi daří.
Libor Farský
Líbíííííííííííí !
Eva Mužíková
Zdeno, já bydlím v sedmém. Vždy když ke mně přijde syn, první jeho kroky vedou na balkon. Když mi tento byt sehnal, netušila jsem, co mne čeká. Napsal mi, když poslal adresu bytu - : " Maminko, Vratislavice Tě uchvátí", měl pravdu:((( Díky Zdeno.
Zdenka Jírová
Také bydlím v paneláku, ale v 1. patře, tak velký výhled nemám. Pro jednu minulou soutěž jsem vyjela výtahem až na půdu a vyfotila hezký výhled do Krušných hor. Vaše fotky jsou moc pěkné.
Jindra Hubačová
Evičko, máš krásnou letoru, zůstaň jaká jsi.
Eva Mužíková
I vám dvěma, Soni a Jindřiško děkuji za slovíčka. Jindřiško, to je asi tím, že mám ráda život, jsem obklopená krásnou přírodou a umím si dělat radost z maličkostí. A také dělám ráda radost ostatním. Když něco udělám nebo napíšu, už se těším, jestli se mi podařilo vyvolat úsměv na tvářích. Já se mnohdy nad těmi mými výtvory také chechtám a čím jsou prdlejší, tím více :)))) ...
Jindra Hubačová
Evičko, jak Ty to děláš, jsi vždy veselá a vtipná ! Hezké povídání zpestřené básničkou a pěknými fotkami. Děkuji.
Soňa Prachfeldová
Krásný výhled máš, pěkné fotky dáš. Bertiku hezký bydlíš.
Eva Mužíková
Děkuji vám, nečekala jsem tolik milých slov. Dokonce i ve verších. Ivanko, máš pravdu, louka plná květin nemůže betonu konkurovat.
Marie Seitlová
Evi, na to že bydlíš v paneláku máš pěkný výhled. Za pěkného počasí pohled na Ještěd musí být super. Máš krásné fotky, zrcadlení je moc pěkné.
ivana kosťunová
Možná jsou, ale já to nevidím. není nad zelenou louku plnou květin
Lenka Hudečková
Evi pěkné a taky se mi líbí, že je Naďa pro nás inspirativní svým focení...
Hana Šimková
Evičko závidím .Já mám pohled do zdi a jenom na cípeček oblohy.Pokud ale můžu vyjít ven, tak mi to nevadí.
Jitka Hašková
Krásný výhled. Ten na Ještěd má stejný moje kamarádka, která bydlí v Liberci na sídlišti ve Vesci.
Elena Valeriánová
Evo, mně se líbí, že i v deštivém dni vídíš svět hezky optimisticky. Máš krásné výhledy. Jen ten koláč s kávou nedorazil, zřejmě cestoval přes Polsko a někdo ho cestou snědl :-(
Dana Puchalská
Parádní fotky a báseň taky.
Hana Nováková
Evo, krásný pohled z okna, to se musí pít kávička.
Jana Šenbergerová
Bez mraků je nebe nudné, i když nahé, přesto cudné. S mraky přijdou obrazy, které se v nich odrazí. Leccos je v nich vidět, netřeba se stydět. Pěkně ses z paneláku rozhlédla, docela daleko dohlédla. A když výhled nestačí, vyběhnout ven postačí. :-)
Naděžda Špásová
Evi, máš krásný výhled, fotky jsou moc pěkné. Já bych dneska nevyfotila ani prd, zase tu máme deku. Rýmovačka je super, tak koukej fotit víc. :-)
Libuše Křapová
Evko, máš nádherný výhled :-) Vidíš do daleka - kdybys to nebyla ty, tak bych řekla, že ani nemusíš z domu :-)
Alena Tollarová
Hezky sis, Evo, výhled z oken vybrala. Kdybych udělala takovou reportáž já, to byste koukali. Nebo teda spíš asi nekoukali, není na co :(
Hana Rypáčková
Jsem ráda Evo, že jsem se z tvých oken podívala. A ráno vidět Ještěd tak pohodlně ti upřímně přeji. Já pohled zaplatím lezením na židli , abych mezi domy zahlédla Boubín.
Alena Vávrová
Moc hezký nápad, pochlubit se svými výhledy od blízkého i vzdáleného okolí. Stojí za to, Evi!
Anna Potůčková
Bertice, ty výhledy Ti tak trošku závidím. Jen samé lesy, voda.....Sem tam nějaký panelák! Básen se ti zdařila !
Zuzana Pivcová
Není panelák jako panelák. Ty pražské jihoměstské jsou vesměs v rovině, připlácnuté těsně k sobě. Jsem alespoň ráda, že si skutečně nekoukáme navzájem "do talíře". Hezké, Bertice!
Marie Doušová
Fotky hezké a přeji ještě hodně takových výhledů a říkanek.Dík.*******
Věra Ježková
Milá Bertice, rozhodla ses dobře. Výhledy máš krásné. Básnička je půvabná. :-)
Mirek Hahn
Dramatická oblačnost.