Výstava  obrazů Bedřicha Dlouhého
Foto: autorka

Výstava obrazů Bedřicha Dlouhého

8. 1. 2020

Ráda chodím do Městské knihovny. Nyní jsem se dočetla, že tu probíhá velká výstava malíře Bedřicha Dlouhého (je mu 87 let), která mapuje jeho celoživotní práci.

Ve sdělovacích prostředcích se o malířích a výtvarnících v poslední době dozvídáme dost málo. Nevím, zda je to jen můj dojem. Každopádně jsme tedy vyrazily s kamarádkou na výstavu umělce, o kterém jsme nikdy dříve neslyšely, jen jsme viděly plakát s upoutávkou a vycházely z předpokladu, že jde o významného malíře, když má výstavu v renomované galerii.

Je to zvláštní pocit, prohlížet si během hodiny 60 let života druhého člověka, jak ho maloval. V bookletu čteme o protestu proti oficiální tvorbě (60. léta), ironii, černém humoru, experimentu, malířském umu, kombinovaných technikách. To všechno tam je. Každý divák dotváří díla svým vlastním pohledem – mě osobně napadají slova jako pomíjivost, plynutí času, nedokonalost zdánlivě dokonalého (malíř určitě vždy prohlédnul „císařovy nové šaty“), vynalézavost a fantazie se současnou sebekázní...

Zaujaly nás malířovy „autoportréty“.

Na závěr se s námi dal do řeči pan šatnář, který sympatického pana Dlouhého viděl osobně, nad jeho pracemi také žasne a prohlásil, že já bych asi nechtěla doma u malíře uklízet – vzhledem k materiálu a předmětům, ze kterých často tvořil. No, to bude přehnané - ale asi bych opravdu nechtěla.

Z výstavy jsme vyrazily přes Mariánské náměstí Husovou ulicí do kavárny Montmartre v Řetězové. Objevila ji ještě v prosinci kamarádka, je tam útulné prostředí a odpoledne klid. Hezky strávené nedělní odpoledne.

Výstava trvá do 16. 2. 2020
Vstupné pro seniory jsme platily 30 Kč

můj příběh
Hodnocení:
(4.7 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA