Dobrovolníci ADRA budou pomáhat v SeneCura SeniorCentru Liberec
FOTO: SeneCura Liberec

Dobrovolníci ADRA budou pomáhat v SeneCura SeniorCentru Liberec

10. 1. 2020

Dobrovolnická činnost neodmyslitelně patří k životu a péči v domovech pro seniory. Proto také SeneCura SeniorCentrum Liberec navázalo spolupráci s libereckým dobrovolnickým centrem ADRA, aby přivítali nadšence, kteří chtějí pomáhat a zkvalitnit život obyvatelům domova.

První školení dobrovolníků pro liberecké SeniorCentrum proběhne již 19. ledna.

„Veškeré informace o možnosti dobrovolnictví budou k dispozici ve stánku ADRA před OC Dunaj na Soukenném náměstí v Liberci v pátek 10. 1. a v pondělí 13. 1. 2020 od 8:00 do 16:00,“ vysvětluje Anna Klímová z dobrovolnického centra ADRA Liberec. Práce dobrovolníků spočívá v tom, že si se seniory povídají, čtou, luští křížovky, hrají hry, tvoří nebo chodí na procházky. Společnost SeneCura dlouhodobě podporuje dobrovolnictví, takže v jejích domovech pomáhají desítky dobrovolníků po celé republice.

Koordinátor ADRA společně s vedením domova vždy pečlivě vybírá daného dobrovolníka k jednotlivým seniorům, aby si co nejlépe rozuměli. Dobrovolníkům je také zajištěno vstupní i pravidelné školení, pojištění, proplacení cestovného a nabídka různých zajímavých akcí, jako je například setkávání dobrovolníků.

První školení dobrovolníků proběhne v neděli 19. 1. 2020 od 9:00 do 14:00 přímo v SeneCura SeniorCentru Liberec na adrese U Sila 1723. Zájemci se mohou přihlásit na e-mail anna.klimova@adra.cz nebo na telefonním čísle 605 254 555.

SeneCura SeniorCentrum Liberec nabízí sociální služby Domov pro seniory , Domov se zvláštním režimem (zaměřený na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence)
a Odlehčovací službu.  Kromě zdravotní, ošetřovatelské a sociální péče poskytují širokou škálu doplňkových služeb i bohatý výběr volnočasových aktivit. Cílem SeniorCenter SeneCura, kterých je v Česku patnáct, je stát se komunitními centry v daných lokalitách a maximálně podporovat a rozvíjet soužití klientů, jejich příbuzných, zaměstnanců SeneCura, dobrovolníků a veřejných orgánů.

domov pro seniory stárnutí
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

První díly: Jak si nainstalovat a používat aplikaci Whats App

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

16%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

11%

SPD

9%

ČSSD

9%

KSČM

7%

Trikolora

9%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

9%

K volbám vůbec nepůjdu

9%