Šance
Foto: autorka

Šance

18. 1. 2020

V letech 1964 – 1969 byla v Beskydech na horním toku Ostravice vybudována přehradní nádrž. Pojmenována je podle vrchu Šance /756 m n.m./, který se nachází na levém břehu přehrady v blízkosti hráze. Při stavbě přehrady byla zatopena část obce Staré Hamry a zrušena železniční trať v úseku Ostravice – Bílá.

Přehrada je zásobárnou pitné vody pro Ostravsko, slouží jako hydroelektrárna a zadržuje vodu při povodních. Nádrž podléhá hygienické ochraně a koupání i jiné sportovní aktivity jsou v ní zakázány.

V letech 2015 – 2018 proběhla rozsáhlá a zdařilá rekonstrukce přehrady. Byla mezi sedmnácti stavbami nominovanými na titul Stavba roku 2019. Pro obdivovatele umu projektantů a stavbařů připojuji odkaz:  http://infocentrumostravice.cz/detail_zaznamu.php?id=123

 Jak to sluší přehradě v novém kabátě, můžete vidět na fotografiích, které jsem pořídila koncem října roku 2019.

 

Hodnocení:
(5.3 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Aničko, až dneska jsem se pořádně podívala na Tvůj článek. A musím napsat jedno slovo..... NÁDHERA.
Libor Farský
Bezva. Aničko, děkuji za upozornění.
Hana Nováková
Aničko, díky za seznámení, viděla jsem několik videí z dronů, které byly nádherné a k tomu i tyto fotky - nádhera