Lubomír (64): Kvůli mladé milence jsem přišel o rozum, pak o rodinu, dům i byt
Po rozvodu zůstal sám. Zbyly mu jen vzpomínky

Lubomír (64): Kvůli mladé milence jsem přišel o rozum, pak o rodinu, dům i byt

25. 1. 2020

Byla to největší blbost v mém životě. Tak shrnuje svou životní peripetii čtyřiašedesátiletý Lubomír, který odešel od manželky k milence, ale ta jej za rok poslala k šípku. Teď žije sám v pronajaté garsonce.

Panu Lubomírovi přezdívali Funes. Vypadal, ale hlavně mluvil jako francouzský herec Louis de Funes. Malý postavou, téměř bez vlasů, ale ta výřečnost. Klábosil se sousedy, s lidmi na ulici, s prodavačkami v obchodě. A nejvíc na procházkách se svým milovaným zlatým retrívrem, kterého venčil po ulicích Zbraslavi dvakrát, někdy i třikrát denně.

Právě psi se stali jeho osudem. Na jedné z procházek se seznámil s Ilonou, o pětatřicet let mladší paničkou bílého kudrnatého bišonka. Dali se do řeči na psí téma a domluvili se, že zítra půjdou venčit společně. Procházek ve dvou přibývalo, až se z venčení vyklubala láska. Tady ale pohádka končí.

„Zamiloval jsem se a nemohl jsem s tím nic udělat. Měl jsem skvělou ženu, žili jsme v rodinném domku s dcerou a její rodinou, dařilo se mi v práci. Jenže Ilona mě okouzlila a já jsem se rozhodl jít za láskou hlava nehlava,“ vzpomíná Lubomír. Rozvedl se, prodal prosperující firmu, koupil velký byt, do kterého se přestěhoval s Ilonou a jejím bišonkem. Zlatého retrívra s bolavým srdcem zanechal ženě. Pes byl asi největším problémem při rozvodu.

Brzy po přestěhování Ilona otěhotněla. Lubomír se mohl zbláznit. Dělal, co jí na očích viděl, nakupoval výbavičku, uklízel, vařil, aby Ilonka mohla být v klidu a v pohodě. Po narození Matyáše se ale začalo něco zadrhávat.

Ilona začala chodilt na procházky s kočárkem se svou kamarádkou, která se stala maminkou o měsíc dříve než ona. Měli si o čem povídat, miminkovská témata jsou přeci nekonečná, podobně jako ta psí. Lubomír chodil na procházky jinou cestou s „vyženěným“ bišonkem.

„Myslím, že to byla právě Ilonina kámoška, která začala do našeho vztahu píchat. Pokaždé, když Ilona přišla z procházky, něco jí na mně vadilo. Najednou jsem byl pro ni málo akční, brzy neschopný, a pak nefunkční dědek. Ano, takto mě nakonec titulovala. Tušil jsem, že náš vztah se zbortil,“ lituje Lubomír. 

Nakonec to vzalo rychlý spád. Ilona požádala Lubomíra, aby se odstěhoval. Chce prý vychovávat syna bez něj a časem si najít mladšího muže, který si s ním bude moci hrát fotbal, nejrůznější klukovské hry, na které on stačit nebude…

„Myslím, že už tehdy měla někoho konkrétního v merku. Ale já už jsem dál nepátral. Byt jsem jí nechal, od začátku byl napsaný na ni, ale já jsem ani neměl chuť se hádat, řešit majetkové vyrovnání. Byl jsem z toho tak zdrcený, že jsem si doslova sbalil kufr a vypadl,“ říká Lubomír.

K bývalé manželce se ale už nevrátil. Nechtěla jej ani vidět, stejně jako jeho dcera s rodinou. Zůstal naprosto sám v pronajaté garsonce. Z důchodu teď ještě platí alimenty. Přivydělávat si chodí jako ochranka do obchodního centra.

„Udělal jsem největší blbost svého života. Funes a jeho funus. Bláznivě jsem se zamiloval, láska mi zatemnila mozek. Varuji dědky jako jsem já – pokud se vám někdy něco podobného stane, přemýšlejte hlavou, vzpomeňte si na to, co všechno hezkého jste se svou ženou zažili, a utíkejte od té, která vám bude chtít zamotat hlavu. Jinak skončíte stejně jako já,“ varuje Lubomír.

Hodnocení:
(4.9 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Jak si kdo ustele,tak si lehme.Každý je strůjcem svého štěstí,tedy i neštěstí.
Marie Ová
Přístroj občas nefungoval, a kočka ho uměla "nahodit|", tak samým štěstím zbláznil. Nelituji ho. Vím, že bude těžko hledat starý dědek, platící alimenty, rozumnou ženskou, která by ho chtěla živit a starat se o něj. Něco jiného je, když s někým prožijeme plnohodnotný život a ke konci už to není ono, tak péče o celoživotního partnera je na místě. Ale o dědka, se kterým nemám společného nic (zážitky), o toho pečovat - to si každý rozmyslí.
Zdenka Soukupová
Antoníne, líbí se mi Vaše slova. Lubomír se opravdu mockrát zachoval jako chlap. A výsledek? Má takhle dopadnout chlap? No, nevím, nevím...
Antonín Vácha
Ačkoliv nepíšu komentáře k článkům, musím se po lavině ženské kritiky ozvat. Lubomíre, hlavu vzhůru. Zamiloval jste se jako chlap, od manželky jste odešel jako chlap, chtěl jste se postarat o rodinu jako chlap... a nakonec jste sbbalil kufry jako chlap. Tak nevím, co se ženám nelíbí? Jako by mohli za všechny rozvody jenom chlapi. Vsadím se, že se vás nějaká hodná žena ujme :-)
Jitka Caklová
Podle mého názoru to vůbec není o vzhledu. Lubomírovi stačilo, že byl zábavný a komu nedělá dobře pocit, že umí něčím zaujmout. Jen neměl ztratit hranice, kam až mohl zajít.
Elena Valeriánová
Pokud je na fotce skutečný pan Lubomír, tak by mě zajímalo, kde ti chlapi, sakra, berou to sebevědomí?!
Hana Skácelová
Jen by mne zajímalo, zda má pan Lubomír aspoň jistotu, že dítě je jeho.
Dagmar Bartušková
Jo, říká se, že otec je vždy nejistý. :-)
Dagmar Bartušková
Neodsuzuji. Láska, ta mocná čarodějka, dokáže divy. Mít mladou milenku, ukazovat se s ní na veřejnosti, to je pro mnoho starších mužů balzám na duši. Pokud je doma čeká jen studená postel a baba v natáčkách, o to víc touží. A když zahoří,...
Jitka Caklová
A opět se oklikou vracím k filmu "Teorie tygra". Jak to dopadne když chlap dokáže být chlapem :-)
Eva Hynkova
Hm, jinak to dopadnout nemohlo. Ale komu není rady, tomu není pomoci.
Mirek Hahn
To je jak s Fidorkou.... "Když musíš, tak musíš".
Jitka Caklová
Abychom nekřivdili jen mužům, nejsou to (níže) náhodou dva z mnoha důvodů, proč muži chodí jinam?
Jitka Caklová
Protože jsem v pracovním procesu vykonávala většinou chlapské práce, tak jsem s chlapy většinou pracovala. "Nejvýživnější" byly jejich diskuze ve svačinovém koutě a nedaly se neposlouchat. Přidám k dobru dvě jejich rad, či připomínek, jak to kdo vezme. Puritáni a puritánky, prosím nečtěte: 1/ "Když jinde nenabrousíš, doma nepřeřízneš." 2/ "Ženská, která si ho neumí postavit, ta si ho nezaslouží."
Jitka Caklová
Já vím Soňo, všichni dostanou to co v danou chvíli chtějí a protože neexistuje jen dobro (láska), posléze dostanou i to co nechtěli :-)
Soňa Prachfeldová
Takových je Jitko ,
Jitka Caklová
Soňo, to byla seniorka s rozumem na úrovni pana Lubomíra z článku :-)
Jitka Caklová
Pochopitelně u žen v letech, dejme tomu 60-80, dotyčný tělesný orgán už nehraje v tomto případě hlavní roli, záleží na podání :-)
Soňa Prachfeldová
Jeden mladý nemakačenko ulovil seniorku, ta cvrlikala, ale pak jí důchod nestačil a z lásky se nenajedla, ještě, že už nemohla otěhotnět :-)
Jitka Caklová
Opět musím připomenout pudy s láskou nemají nic společného a ženy v těchto letech, pokud jsou zajištěné, bez závazků, umí dobře vařit, mají mladou mysl, tak ulovit zajdu není problém, ale ani ony nesmí ztratit rozum :-)
Eva Mužíková
Tak to je zase téma, těším se, jak se to tu v diskusi rozvine... Pán asi místo mozku opravdu používal jiný tělesný orgán....
Soňa Prachfeldová
Láska je mocná čarodějka, hýbala odjakživa dějinami . To se stává, není sám, kdo doplatil na zamilování a kdoví zda to dítě je jeho.
Lenka Kočandrlová
Typický hlupák! Takovým to patří,myslím si,že jeho rodina ještě teď skáče radostí,že pán dostal to, o čem nechtěl od nich slyšet. Pouhý rok si "užil", teď až do smrti může litovat. Vyčůraná "mladá" věděla,jak na to.Má byt,alimenty i dítko, starocha (nyní již v podstatě chudého),nepotřebuje!
Elena Valeriánová
Dobře mu tak. Znáte to: když se mu to postaví, rozum se mu zastaví. (Omlouvám se za obhroublost).
Jarmila Komberec Jakubcová
Ale zase "vyženil" antistresového bišonka.
Jitka Hašková
Podobně dopadl můj bratranec. Zbláznil se po čtyřicítce do dvacetileté. Nic nedal na rady všech z rodiny, manželky, bratra, sestry matky a dalších. Když měli miminko, tak se ho mladá vyhodila. Naštěstí má kde bydlet.
Jitka Caklová
Lépe řečeno, žena 65, která neumí vařit a nemá alespoň smysl pro humor, může na mladého milence zapomenout. Takové ženy si vystačí s náhodnými krátkými známostmi :-) :-)
Jitka Caklová
Jano H. 25.1.2020 10:35, měla jsem na mysli ženu, dejme tomu ve věku 65 let, která hledá, případně na první pohled zaujme mladého milence :-) :-)
Anna Potůčková
No jo, tak to dopadne, pokud se nepoužívá mozek...…. Maminka by řekla: Kdo chce kam, pomožme mu tam. Ale pána je mně upřímně líto, neboť každý z nás chybujeme....každý jinak!
Jitka Caklová
Láska není slepá, ani hluchá, láska je dobro, které si lidé pletou s libidem a takhle to dopadá. Svými názory nikoho nesoudím, ani neodsuzuji. I když se to tak mnohým může zdát, není tomu tak ♥
Hana Nováková
Bohužel, na všechny rady je dnes už pozdě...
Dana Puchalská
Určitě není sám. Jo když srdce chce, tak ho nic nezastaví.
Jana Kollinová
Nic nového pod sluncem!
Danka Rotyková
Ani já pána neodsuzuji. Někteří muži takoví jsou. Druhá míza (i tak se tomu říká) je cesta k velkým potížím. Když to dopadne dobře, stejně je to nakonec pro chlapa velká zátěž ... myslím, že na některé ženy, co se týče intrik, žádný muž nemá.
Hana Rypáčková
Chlap se musí rozhodnout, čím bude myslet, jestli hlavou nebo.......Dobře, že varuje....
Jana Šenbergerová
Každý je sám strůjcem svého života, i když to tak nevypadá, a proto se to tak většinou nebere. Naivní ten, kdo si myslí, že se všechno dá ukočírovat rozumem. Někdy chceme něco tak moc, že se nám splní i to, co bychom nikdy nechtěli, kdybychom věděli ...
Alena Tollarová
Víme, že láska je slepá a hluchá a nezná žádné hranice a pak se tomu, když se někomu přihodí, divíme? Kdo nezažil, těžko může "zvenku" pochopit. Proto pána neodsuzuji. Vždyť se potrestal dost sám.
Alena Tollarová
Dala jsem jedničku, a to jsem článek ani ještě nečetla. Netuším, jak se tam dostala :(
Zdenka Hillová
Nechápu ,že vůbec si myslel ,že tak mladá žena ho miluje ???? jen ,aby ten malý byl vůbec jeho :))
Naděžda Špásová
Dobře mu tak. Není proč ho litovat.
Jana Hošková
Chachááá! Jak klasické ! Rozdíl je ovšem v tom, že mladá nemusí umět vůbec vařit, natož aby musela mít smysl pro humor... :-))
Jitka Caklová
Kdo chce kam, pomozme mu tam, "stavět se na zadní", nemá žádnou cenu.
Jitka Caklová
Takhle to dopadne, když člověk ztratí rozum, který mu, na rozdíl od zvířat, byl dán do vínku. Testosteron, ruku v ruce s libidem zapřičiní, že přestane uznávat podmínky dobrého bydla a dílo zkázy je dokonáno. Žena, v tomto smyslu, pokud je dobrá kuchařka a ještě k tomu se smyslem pro humor dokáže i ve vyšším věku, milence o řádku let mladšího, utáhnout na uvařené nudli :-) :-)
Zuzana Pivcová
Takovou mladou si tak "může" dovolit akorát nějaký umělec, který to uplatí penězi. A ani tam to vždy není tutovka. Hlavně nechápu, že se oba rozhodli pro dítě.
olga skopanova
Těžko radit zamilovanému bláznovi, ale "odměna" pak stojí za to.