Malíř Zdeněk Burian šel vlastní cestou
Repro: autorka

Malíř Zdeněk Burian šel vlastní cestou

19. 2. 2020

Ilustrátor, malíř a tramp Zdeněk Burian (11. 2. 1905 – 1. 7. 1981) byl malířem našeho srdce. Knihy s jeho obrázky hltal můj dědeček, moje máma, já, moji kamarádi i moje děti. A vycházejí též současně, což je skvělé, v dnešní době až nečekané.

Při pochůzkách po Praze jsem narazila na Galerii Smečky, kde právě končila výstava Burianových prací s názvem „Vlastní cestou“. Jednalo se o obrázky ze soukromé sbírky, hlavně originály ilustrací k dobrodružným knihám. Na barevném zarámovaném obrazu pak můžeme vidět akt malířovy sedmnáctileté dcery.

Fotografování povoleno. Proběhla jsem výstavou a snažila se aspoň něco vyfotit. Fotky nejsou nic moc, obrázky byly zasklené, světlo slabé a měla jsem jen mobil.

Odbornými kruhy Zdeněk Burian uznáván prý nebyl. Narozen ve znamení Vodnáře, šel vlastní cestou. Pro mě je ale součástí dětství, možná si ho někdo rád připomene.

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.