Přísloví nám radí
FOTO: autorka

Přísloví nám radí

12. 3. 2020

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, neboť práce šlechtí člověka a bez práce nejsou koláče. Ranní ptáče dál doskáče,ale práce kvapná, málo platná a kde nic není, ani smrt nebere.

Když se však ruka k ruce vine, tak se dílo podaří a komu se nelení, tomu se zelení.Vždyť jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá a lepší vrabec v hrsti, než holub  na střeše. Hůř  je na tom ten, kdo  jinému jámu kopá a sám do ní padá, ale v nouzi poznáš přítele.

Jenom kam čert nemůže, tam nastrčí babu,protože vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá. Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot přeskočí,ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, neboť tichá voda břehy mele.

I když jablko nepadá daleko od stromu , tak sytý hladovému nevěří, neboť bližší košile, než kabát.A když pod svícnem bývá tma, tak jak si usteleš, tak si lehneš, protože studený máj, v stodole ráj.

Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.