Přísloví nám radí
FOTO: autorka

Přísloví nám radí

12. 3. 2020

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, neboť práce šlechtí člověka a bez práce nejsou koláče. Ranní ptáče dál doskáče,ale práce kvapná, málo platná a kde nic není, ani smrt nebere.

Když se však ruka k ruce vine, tak se dílo podaří a komu se nelení, tomu se zelení.Vždyť jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá a lepší vrabec v hrsti, než holub  na střeše. Hůř  je na tom ten, kdo  jinému jámu kopá a sám do ní padá, ale v nouzi poznáš přítele.

Jenom kam čert nemůže, tam nastrčí babu,protože vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá. Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot přeskočí,ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, neboť tichá voda břehy mele.

I když jablko nepadá daleko od stromu , tak sytý hladovému nevěří, neboť bližší košile, než kabát.A když pod svícnem bývá tma, tak jak si usteleš, tak si lehneš, protože studený máj, v stodole ráj.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Tak to je opravdu povedené.
Anna Potůčková
Přísloví mám hodně v oblibě! Hezky napsáno a hezky seřazeno!
Naděžda Špásová
Hanko, to je pěkný, a hlavně je to z těch pořekadel parádně sestavený. :-)
Jana Šenbergerová
Moc hezké. Zdálo by se, že jsou to přísloví seřazena halabala, ale to je jen zdání. Podařilo se je seřadit naprosto skvěle. :-)
Zuzana Pivcová
Pěkné a vtipné, jako vše od Tebe. Pobavila jsem se.
Zdenka Soukupová
Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, protože pozítří je taky den.
Jitka Hašková
Hezky seřazená přísloví Díky.
Dana Puchalská
Hezký článek. Přísloví mám ráda.

Zpět na homepage Zpět na článek