Zachraň bábu, zachraň dědka
Ilustrační foto: ingimage.com

Zachraň bábu, zachraň dědka

25. 3. 2020

Tak s tímto mottem v nadpisu přišel herec Mádl ve svém videu, kde apeluje na ty zdravé, ať pomáhají důchodcům. Aktivita jistě chvályhodná, ale ten nadpis, že? Nebo se někdo z vás cítí být bábou nebo dědkem? I jeho kolega herec Ondřej Suchý se k tomuto názvu vyjádřil poněkud nepochvalně.

Inu, ono není divu, fakt to zní dost urážlivě a už jen proto bych se k této iniciativě o nějakou pomoc neobrátil. Ne, že bych to potřeboval, žiji na vesnici (dokonce na vesnici roku 2019) a je zde dost lidí, kteří v případě potřeby velmi ochotně pomohou, včetně starosty a jeho týmu. Vlastně se mne tato aktivita až tak moc netýká, jen mne ten název trochu zvedl ze židle.

Do toho  ČT otevřela program pro důchodce, bohužel skladby programů s různými těmi Eliškami a Nemocnicemi na kraji města ukazuje jakousi bezmoc při vybírání toho, co by seniory mohlo bavit. Televize v době karantény jistě pomáhá vyjít z nudy, ale čtyřicet nebo padesát let starý seriál tomu zjevně nepomůže. Už chybí jenom Tři chlapi v chalupě a Okres na severu, ať jsou ta socialistická léta více kompletní. Je pravdou, že mám televizní ovladač, který mne přenese někam, kde se mi bude více líbit, leč při té propagandě před zapojením ČT 3 jsem si od toho sliboval přece jen víc…

Přiznávám, že to je moje chyba, protože když vidím skladbu programů na ostatních ČT kanálech, jako je Colombo nebo To je vražda, tak mi mělo být jasné, že nového neuvidím nic. No, jak říkám, ještě že mám ten televizní ovladač…

Autor: Petr Halda
Hodnocení:
(5.2 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu