Moje vzpomínka: Plaváček
FOTO: Plaváček Internet/Aukro

Moje vzpomínka: Plaváček

26. 3. 2020

Zalovila jsem v paměti a najednou to vidím jako včera, i když mi bylo tři a půl. Je krásný slunečný den a maminka mne odvedla do školky v šortkách. Pro pamětníky připomínám, že to byly krátké trikotýnové kalhoty s laclem a kšírami, zapnutými vzadu do kříže.

Nohavičky byly stažené do gumky, ale tu vždy moje maminka nastavovala, prý aby mi utažené gumky do budoucna nezadělávaly na křečové žíly.  A šortky vpředu měly nezbytnou kapsičku. Podívejte na Helenku, jak jí šortky sluší!

                            Helenka v šortkách

Je 1. června 1959, ve školce slavíme Mezinárodní den dětí. Po obědě se rozdávají dárky. Kluci dostávají malinkaté autíčko a my, holčičky, malinkatou bakelitovou panenku, které se říkalo plaváček. To je radosti! Svou panenku si schovám do kapsičky šortek a celé odpoledne běhám s dětmi po zahradě. Když si pro mne maminka po svačině přijde, lovím v kapsičce plaváčka, abych se pochlubila. Ale ouha! Kapsa je prázdná, radost v čudu a krokodýlími slzami skrápím šortky, protože maminka odmítá můj nápad, že budu plaváčka na zahradě hledat.

Samozřejmě to nebyla ani první, ani poslední má ztráta. Ale tahle byla asi opravdu životní, protože si ji celý život pamatuju.

Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.