Sobota 4. dubna: Co by vám nemělo uniknout
Ilustrační foto: pixabay.com

Sobota 4. dubna: Co by vám nemělo uniknout

4. 4. 2020

Vláda by podle premiéra Andreje Babiše mohla v pondělí rozhodnout o opětovném zpřístupnění některých sportovišť. Otevřít by mohla i papírnictví nebo obchody s obuví. A to i přesto, že nemocných, ale i lidí, kteří podlehli nemoci COVD19, v Česku přibývá.

- V Česku je 4194 potvrzených případů koronaviru. 56 lidí na nemoc zemřelo, 74 se uzdravilo. Během 24 hodin přibylo  332 případů, což je nejvíce za posledních sedm dní.

- Česko je podle počtu úmrtí na milion obyvatel v Evropské unii podle dostupných údajů osmou nejméně postiženou zemí. Nejnižší je nyní tento údaj na Slovensku, naopak nejvyšší míru obětí hlásí Španělsko a Itálie, kde na každý milion obyvatel zemřelo přibližně 234, respektive 230 lidí.

- Otevření některých stravovacích zařízení bude možné za striktních podmínek, například dodržování určité vzdálenosti mezi lidmi. Je určitá šance, že by to mohlo být koncem dubna. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to v pátek řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. 

- Projekt chytré karantény se na sklonku příštího týdne rozšíří na severní Moravu a do Prahy, v Jihomoravském kraji se testuje, řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v Českém rozhlasu.

- Pokud se člověk nakazí novým typem koronaviru, získá proti tomuto viru imunitu, píše agentura DPA s odvoláním na vědce, kteří se virem Sars-CoV-2 zabývají. Zatím se ale přesně neví, jak dlouho imunita vydrží. Někteří odborníci předpokládají, že by mohla být až dvouletá. 

- Pacient dostávající Remdesivir ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze je při vědomí a na plicní ventilaci, i tu doktoři chtějí odpojit. Uzdravuje se nejen díky Remdesiviru, řekl jeho lékař. 

- Skoro polovina Čechů si myslí, že vláda situaci s koronavirem podcenila a nezareagovala na ni včas. Nejlépe pak přispívá ke zvládnutí situace pode výzkumu National Pandemic Alarm epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, nejhůře zase prezident Miloš Zeman. Polovina lidí pak očekává, že se děti vrátí do škol až po prázdninách. 

- Britská královna Alžběta II. v neděli vystoupí s projevem k národu, jenž se bude týkat epidemie koronaviru. Panovnice tímto způsobem vystupuje zřídka.

- V Itálii zemřelo za poslední den 766 pacientů s koronavirem, mrtvých je celkem 14 681. Nakažených je skoro 120 tisíc, přibývá jich však menším tempem. 

- Zatímco pandemie koronaviru zasáhla takřka celý svět, severokorejský režim trvá na tom, že s globální krizí úspěšně bojuje a v zemi neeviduje jediný případ nákazy.

- Rakouská policie zadržela v úterý v Gmündu Čecha, který tam doplaval přes řeku z přilehlých Českých Velenic. Cestování přes hranice přitom vláda kvůli pandemii koronaviru zakázala. Muž tvrdil, že si jen potřeboval něco zařídit. Nakonec se ukázalo, že měl horečku, nákaza koronavirem se ale nepotvrdila.

 

koronavirus
Hodnocení:
(5.2 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciáního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i spciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA