Pátek 10. dubna: Co by vám nemělo uniknout
Ilustrační foto: pixabay.com

Pátek 10. dubna: Co by vám nemělo uniknout

10. 4. 2020

Česko má 119 obětí koronaviru, nakažených je 56.74 Testováno bylo celkem 114 854 lidí, 346 se z nemoci COVID-19 vyléčilo.

- Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek večer promluvil k národu z televizních obrazovek. Ve svém projevu několikrát zdůraznil, že je potřeba v boji s koronavirem nepolevit a dodržovat vládní nařízení. Lidé by podle něj měli o velikonočním víkendu zůstat doma v rodinném kruhu nejbližších a vyvarovat se návštěv příbuzných.

- V domově Břevnice se nemoc covid-19 potvrdila i u posledních dvou seniorů. U zbylých z 22 obyvatel se nákaza potvrdila koncem března, dva zemřeli.

- Hlavní město příští týden otestuje prvních 200 kusů polomasek s vyměnitelnými filtry s nanovrstvou, které vyvinulo České vysoké učení technické ve spolupráci s Akademií věd ČR. Po otestování bude magistrát usilovat o to, aby masky u pražských zdravotníků, sociálních pracovníků a dalších zaměstnanců nahradily asijské respirátory. 

- Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci dostat od státu příspěvek až 25 tisíc korun kvůli koronaviru. Vládní návrh podepsal prezident Miloš Zeman. 

- Řidiči veřejné dopravy v uzavřených kabinách nebudou muset nosit roušky, stejně tak členové domácnosti jedoucí v jednom autě. O uvolnění povinnosti nosit v době epidemie koronaviru na veřejnosti přes ústa a nos roušky či jiné ochranné prostředky pro vybrané skupiny informoval po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

- Papež František včera v téměř liduprázdné bazilice svatého Petra odsloužil mši na památku Ježíšovy poslední večeře a ve svém kázání ocenil obětavou práci všech zdravotníků pečujících o nakažené koronavirem. 

- Britský premiér Boris Johnson už není na jednotce intenzivní péče. Ve čtvrtek jej lékaři přesunuli na běžné lůžkové oddělení, kde ho budou nadále monitorovat.

- 103letá Italka Ada Zanussová, která přežila koronavirus, doporučuje všem v boji s nemocí odvahu, sílu a víru. Agentura AP zveřejnila její příběh. Seniorce se nyní daří dobře. „Sleduji televizi, čtu noviny,“ popisuje. „Je stará, ale zdravá, bez chronického onemocnění,“ dodává její lékařka. Zanussová nyní čeká na další test, který by potvrdil, že již koronavirus skutečně nemá

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(5.2 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA