Dvě hádanky o holičích
Ilustrační foto :pixabay. com

Dvě hádanky o holičích

22. 4. 2020

V současné době se o holičích a kadeřnicích mluví často, protože jsou diky současné situaci nedostupní. A ještě asi nějakou dobu nedostupní budou. Třeba vám tyto dvě hádanky trochu zkrátí čekání, než se holičství a kadeřnictví zase otevřou..

První hádanku jsem našla na jednom zahraničním serveru, proto je její výsledné řešení v dolarech:

Hádanka 1 - holič s malou tržbou

Do holičství přišel muž, aby si nechal ostříhat vlasy. Poté, co byl hotový, zeptal se holiče: "Kolik dlužím?" a holič řekl: "Dáte mi dvojnásobek toho, co mám v pokladně a já vám vrátím deset dolarů". Poté přišel do holičství druhý muž, aby si nechal ostříhat vlasy.  Když byl hotový, zeptal se holiče: "Kolik jsem dlužen?" a holič řekl: "Dáte mi dvojnásobek toho, co mám v pokladně a já vám vrátím deset  dolarů."  Třetí muž přišel do holičství, aby si nechal ostříhat vlasy. Poté, co byl hotový, zeptal se holiče:  "Kolik jsem dlužen?" a holič řekl: "Dáte mi dvojnásobek toho, co mám v pokladně a já vám vrátím  dolarů." Když se pak holič podíval do pokladny, neměl tam vůbec nic. 

Kolik měl holič v pokladně, když ráno začínal? 

 

Druhou hádanku jsem objevila v mnoha variantách také na řadě zahraničních serverů, vždy však byla jen o dvou holičích. Až na jednom českém serveru jsem našla jednu variantu se třemi holiči. 

Hádanka 2 - tři holiči v jednom městě

Představte si, že jste přijeli do nějakého neznámého města a přepadla vás neodolatelná potřeba nechat se ostříhat. Ve městě jsou jen a právě tři holiči. Jak to vypadá u jednotlivých holičů? První má ve svém krámku vzorně uklizeno a na hlavě má perfektní účes. Z drbů jste se o něm ovšem dozvěděli, že před časem svedl ženu druhému holiči. V krámku druhého holiče jste narazili na stejnou scenérii. Perfektní účes, vzorně uklizeno, je ale docela zatrpklý (jak by ne, když mu utekla žena, že). Není však příliš dobře oholen a na tváři má několik drobných poranění od břitvy. U třetího holiče je obraz úplně jiný. Holič je sice veselý chlapík, ale na zemi se válí hromada vlasů jen narychlo smetená na hromádku. Na hlavě má nepříliš povedený sestřih, je však dokonale a hladce oholen.

I když jsou místní obyvatelé jsou obecně velice sdílní, hodnotit holiče se jim příčí. Od nich se nic nedozvíte.  Navíc právě začala siesta a v žádném z holičství  není žádný zákazník…

Ke kterému holiči byste zašli? A proč? 

 

Hodnocení:
(5.2 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.