Krásné staré páry. Jejich focení je v módě
Zdroj fotografií: pinerest.com

Krásné staré páry. Jejich focení je v módě

20. 5. 2020

Fotografují se převážně děti, mladé páry, těhotné ženy. Ale že by si někdo nechal udělat krásnou profesionální fotografii  babičky a dědečka? Ještě nedávno výjimečná, neobvyklá věc. Jenže i v tomto směru se něco mění.

V nejrůznějších databázích fotografií, která využívají média, i na sociálních sítích se čím dál častěji objevují fotografie starých párů. Hodně starých pánů a dam, kteří jsou nafoceni podobně, jako se nechávají zvěčňovat krásní mladí lidé. V pěkné přírodě, v objetí, v romantickém prostředí či v nějaké zábavné, veselé situaci. Přibývá fotografů, které jako objekty zajímají staří lidé. Zajímají je víc, než roztomilé děti či krásné mladé dívky.

Jednou z průkopnic tohoto trendu je londýnská fotografka Sujata Setia, která vystavuje v různých zemích světa právě snímky párů v hodně vysokém věku. Cestuje po celém světě a oslovuje dlouholeté manželské dvojice. Pak je stylizuje do pozic, v jakých se obvykle fotí novomanželé. Muž například předává ženě květinu. Nebo před ní klečí. Nebo se společně dívají do dálky. Procházejí se po rozkvetlé louce.

Sujata nejdříve fotila děti, svatby, pak rozjela projekt, kdy zvěčňovala prarodiče a vnoučata. Uvědomila si, že se často nechává fotit babička, ale dědeček se drží v pozadí, pózovat nechce. A tak začala lidi přemlouvat, aby se nechávali fotit jako páry. V sedmdesáti, v osmdesáti, v devadesáti letech. Říká, že jí tato práce přinesla nejen věhlas jako fotografce, ale především ji nesmírně obohatila, protože při ní vyslechla spoustu příběhů, které jí při focení staří lidé vyprávěli. Inspirovala mnoho fotografů, a tak snímků seniorských párů přibývá.

Může to být i inspirace pro všechny lidi, kteří rádi fotí. Proč si neudělat snímek nejstarších příbuzných, kamarádů, známých, sousedů? Proč nepožádat osmdesátiletý pár z rodiny či ze sousedství, aby se nechal profesionálně vyfotit? Proč si při příležitosti oslavy výročí svatby nepozvat profesionálního fotografa a nenechat si takový krásný stylizovaný snímek, jaký si obvykle pořizují novomanželé, nechat udělat? Pro radost, pro legraci, na památku dětem, vnoučatům.

Tady je malá inspirace, jak krásné snímky seniorských párů ve světě vznikají. I  když je třeba počítat s tím, že ti lidé budou zpočátku říkat: Kdo by se koukal na starého dědka a babku?

Hodnocení:
(4.2 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.