Sobota 2. května: Co by vám nemělo uniknout
Ilustrační foto: pixabay.com

Sobota 2. května: Co by vám nemělo uniknout

2. 5. 2020

V České republice je 7750 potvrzených případů nákazy koronavirem. Z nemoci Covid-19 se vyléčilo 3446, zemřelo 245 pacientů.

- Experimentální lék remdesivir je podle vedení americké společnosti Gilead připravený ke schválení. Ve vysílání Českého rozhlasu Plus to řekl její viceprezident pro virologii Tomáš Cihlář. Američtí vědci dokončili první klinickou studii na jeho účinnost v boji proti koronaviru. Výsledky testů ve Spojených státech teď posoudí Národní ústav zdraví. Podle Cihláře má firma aktuálně zásobu zhruba na jeden a půl milionů dávek

- Zhruba pětina seniorů nakažených covid-19 a čtvrtina zemřelých bydlela v domovech důchodců a podobných zařízeních. Vysoké zastoupení klientů těchto ústavů mezi infikovanými vybízí ke změnám v sociálních službách. Více zde.

- Kosmetičky zaskočila povinnost dvojité ochrany obličeje, tedy roušky a štítu. Opatření jim připadá zbytečné, navíc není jasné, jak se štítem budou schopny některé úkony dělat. Práci jim bude komplikovat také povinné nošení rukavic. Kvůli zvýšeným nákladům nejspíš nebudou vykonávat některé drobné služby, ale soustředí se na delší a rozsáhlejší prodecedury. Uvažují také o zdražení. Za Unii kosmetiček to dnes ČTK řekla Anna Menzelová.

- V Británii za poslední den zemřelo dalších 739 lidí nakažených koronavirem. Jde o údaj týkající se jak nemocnic, tak domovů s pečovatelskou službou. Komplikacím spojeným s covidem-19 v této zemi podlehlo celkem 27 510 pacientů, oznámil ministr zdravotnictví Matt Hancock. Řekl také, že vláda neuvolní celostátní karanténní opatření, dokud to nebude bezpečné.

- Velká Británie za uplynulý den zaznamenala dalších 739 úmrtí pacientů nakažených koronavirem. Celkový počet obětí tak v zemi vzrostl na 27 510, oznámil tamní ministr zdravotnictví Matthew Hancock. 

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(5.3 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.