Sobota 2. května: Co by vám nemělo uniknout
Ilustrační foto: pixabay.com

Sobota 2. května: Co by vám nemělo uniknout

2. 5. 2020

V České republice je 7750 potvrzených případů nákazy koronavirem. Z nemoci Covid-19 se vyléčilo 3446, zemřelo 245 pacientů.

- Experimentální lék remdesivir je podle vedení americké společnosti Gilead připravený ke schválení. Ve vysílání Českého rozhlasu Plus to řekl její viceprezident pro virologii Tomáš Cihlář. Američtí vědci dokončili první klinickou studii na jeho účinnost v boji proti koronaviru. Výsledky testů ve Spojených státech teď posoudí Národní ústav zdraví. Podle Cihláře má firma aktuálně zásobu zhruba na jeden a půl milionů dávek

- Zhruba pětina seniorů nakažených covid-19 a čtvrtina zemřelých bydlela v domovech důchodců a podobných zařízeních. Vysoké zastoupení klientů těchto ústavů mezi infikovanými vybízí ke změnám v sociálních službách. Více zde.

- Kosmetičky zaskočila povinnost dvojité ochrany obličeje, tedy roušky a štítu. Opatření jim připadá zbytečné, navíc není jasné, jak se štítem budou schopny některé úkony dělat. Práci jim bude komplikovat také povinné nošení rukavic. Kvůli zvýšeným nákladům nejspíš nebudou vykonávat některé drobné služby, ale soustředí se na delší a rozsáhlejší prodecedury. Uvažují také o zdražení. Za Unii kosmetiček to dnes ČTK řekla Anna Menzelová.

- V Británii za poslední den zemřelo dalších 739 lidí nakažených koronavirem. Jde o údaj týkající se jak nemocnic, tak domovů s pečovatelskou službou. Komplikacím spojeným s covidem-19 v této zemi podlehlo celkem 27 510 pacientů, oznámil ministr zdravotnictví Matt Hancock. Řekl také, že vláda neuvolní celostátní karanténní opatření, dokud to nebude bezpečné.

- Velká Británie za uplynulý den zaznamenala dalších 739 úmrtí pacientů nakažených koronavirem. Celkový počet obětí tak v zemi vzrostl na 27 510, oznámil tamní ministr zdravotnictví Matthew Hancock. 

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(5.3 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Faldynová
Noste roušky! Mé čtyřicetileté dceři - takto matce tří dětí - v roušce říkají slečno!
Dana Puchalská
Děkuji za informace.
Jitka Hašková
Díky za zprávy.
Růžena Kuželková
Ještě někdo bude "žvatlat",že naše vláda byla "pokakaná",když v začátku udělala represe?? Stačí se podívat okolo našeho státu a kousek dál!!!
Soňa Prachfeldová
Díky a hezký zdravy víkend přeji.
František Matoušek
Díky za informace.
Anna Potůčková
Děkuji za informace ohledně Covid-19.

Zpět na homepage Zpět na článek