Tipy na dovolenou v Česku - nové soutěže pro milovníky cestování i fotografování
České Budějovice. FOTO: pixabay.com

Tipy na dovolenou v Česku - nové soutěže pro milovníky cestování i fotografování

5. 5. 2020

Někdo rád píše, někdo zase raději fotí. A někdo zvládá obojí. Všichni nyní mají příležitost prezentovat svou tvorbu v našich dvou nových soutěžích pro psavce i fotografy.

Jejich cílem je podělit se s ostatními čtenáři portálu i60 o zajímavé tipy na krásná místa v Česku. Na vítěze čekají audioknihy.

Letošní dovolenou budou muset lidé kvůli koronavirovým opatřením trávit převážně v České republice, případně v okolních státech, pokud ty v létě otevřou své hranice. Určitě i vy znáte krásná místa v Česku, kde se vám v minulosti líbilo a která byste doporučili dalším čtenářům. Napište svůj Tip na letošní dovolenou. Právě takové je téma naší nové "literární soutěže".

Pravidla soutěže Tip na letošní dovolenou:
Každý registrovaný čtenář může napsat dva články - dva tipy na místo, které by doporučil pro trávení dovolené. Mělo by jít o popis místa, které sami autoři článků v uplynulých letech navštívili. Text by měl obsahovat infoŕmace o tom, co je na daném místě zajímavé - historie, kultura, památky či turistické cíle jako přírodní rezervace, výhledy apod. Doplnit lze do článku i tip na konkrétní ubytování, anebo i způsob dopravy na místo. Nemusí to být přitom tipy na místa, která znáte ze svých dovolených, mohou to být i lokality z vašeho kraje, které důvěrně znáte. V ideálním případě doplňte text alespoň jednou fotografií z místa (rozměr na na šířku), případně mapkou. (V případě potřeby je možné dopomoci si informacemi z Wikipedie, což je však nutné úvést na konci článku). 

Soutěžní příspěvky musí být vloženy na portál i60 přes čtenářské profily. Redakce vyhodnotí nejzajímavěji zpracované články a tři jejich autory ocení audioknihami. Soutěž startuje dnešního dne a potrvá do 25. června 2020, vítězové budou vyhlášeni v neděli 28. června v podvečerních hodinách.

 

Fotosoutěž: Místa, která stojí za to vidět

Toto je téma fotografické soutěže, která má stejný cíl jako soutěžní články - nabídnout našim čtenářům tipy na místa, která mohou během léta či podzimu navštívit.

Pravidla fosoutěže

Každý regstrovaný čtenář může do soutěže vložit výhradně autorské fotografie ze svého archivu (snímky zkopírované z internetu jsou zakázány a budou redakcí vymazány) o velikosti 200 - 2000 kB. Každý snímek musí být opatřen titulkem (nadpisem) a také popiskem místa. Příklad: Pohled z Lysé hory. Výhled z nejvyššího vrcholu Beskyd směrem na Frýdlant a okolí. Výstup z obce Ostravice nám trval 4 hodiny, ale stálo to za to...

Každý soutěžící může do této fotosoutěže vložit maximálně tři soutěžní fotografie. Ty pak mohou čtenáři hodnotit svými body (každý má k dispozici 15 bodů). Bodový stav bude ovšem jen orientační, redakce vybere autory tří nejkrásnějších fototipů, kteří obdrží audioknihy.

Snímky musí být vloženy přes formulář v sekci Soutěže - viz zde.

Soutěž startuje dnes a potrvá do 25. června, vítězové budou vyhlášeni v neděli 28. června v podvečerních hodinách.

 

Věříme, že se na portále i60.cz sejde celá řada zajímavých tipů, které se stanou inspirací pro letní či podzimní cestování. A teď už jen nezbývá než věřit, že to nejhorší období máme za sebou a užijeme si následující měsíce v poklidu a hlavně ve zdraví.

 

 

Tipy na dovolenou 2020
Autor: Redakce
Hodnocení:
(4.9 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA