Radkin Honzák: Jak přežít léčení
FOTO: Mladá fronta

Radkin Honzák: Jak přežít léčení

7. 5. 2020

Před léty jsem četl strhující reklamu na román pro ženy nazvaný Magdin osud. Stálo tam: Osud Magdy – sirotka, která po velikých strastech v Evropě a nesmírném utrpení v Africe konečně spočine v náruči milovaného přítele z dětství. K dostání u všech knihkupců, cena 16 korun.

Mohu říci, že osud textu, který teď držíte v ruce, je neméně pohnutý. Bylo, nebylo, jedno renomované nakladatelství si u mě objednalo knížku, která by byla jakýmsi průvodcem nemocných, něco v tom smyslu, jak správně stonat, co vše lze během chorobného putování našim zdravotnictvím potkat a jak se k tomu správně postavit.

Napsal jsem tedy jednu kapitolu a předložil k posouzení, zda to v tomto stylu berou a oni řekli, ano. Popsal jsem pak něco kolem dvouset normostran a v termínu jsem rukopis odevzdal. Tady ale koza narazila na kámen. Redaktorka si totiž představovala, že tam pacient najde popis toho, co je CT, jak vypadá bažant, který není v lese, leč v nemocnici a k čemu je teploměr. Dílo, jež jsem jim předal, nechtěli, navíc to prý pojednávalo pochmurné situace příliš lehkým perem. To mě namíchlo, leč nezlomilo.

Začal jsem hledat jiného nakladatele a jak jsem tak pátral, narazil jsem přes jeho rodnou sestru na pana Vašuta, který se textu ujal a vydal ho mezi dalšími příručkami pro kutily. Přišlo mi úžasné, že člověk, který se stal pacientem, může kutit na svém zdraví. Našlo se dost drobných kutilů, takže jsme náklad vyprodali.

Dojalo mě, když se o kutilskou příručku začalo zajímat nakladatelství mnohem renomovanější než to prapůvodní a věřím, že bude spokojené stejně jako po informacích prahnoucí desetitisíce čtenářů, z nichž nejméně tři budou spokojení.

 

Radkin Honzák: Jak přežít léčení. Mladá fronta, Praha, 2020, 295 s.

knihy
Hodnocení:
(5.2 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.