Neděle 10. května: Co by vám nemělo uniknout
Ilustrační foto: pixabay.com

Neděle 10. května: Co by vám nemělo uniknout

10. 5. 2020

V České republice se nakazilo nemocí Covid-19 celkem 8095 lidí, z nichž se 4448 lidí uzdravilo a 276 jich zemřelo. Aktuálně v Česku zůstává 3365 nakažených.

- Tuzemská obchodní centra nad 5000 metrů čtverečních se od pondělí znovu otevřou téměř v plném provozu. Uzavřeny v nich budou muset nadále zůstat stravovací provozy. Fungovat budou moci také obchody nad 2500 metrů čtverečních. Platit budou přísná hygienická a bezpečnostní pravidla. Lidé si budou moci zkoušet po dezinfekci rukou oblečení i obuv.

- Plavecké stadiony, aquaparky a sauny by mohly otevřít už 25. května. Tedy v poslední fázi rozvolňování vládních opatření proti koronaviru. Informaci České televize potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Pro návštěvníky ale budou podle něj platit přísnější pravidla.

- Praha chce v létě přitáhnout na dovolenou české rekreanty. Za každou noc pobytu dostane turista poukázku se dvěma body v celkové hodnotě 400 korun na zvýhodněné nebo bezplatné vstupy do galerií, hvězdáren, planetária nebo zoo. Více zde.

- Vnější hranice Evropské unie budou možná uzavřené do poloviny června. Prodloužit opatření o další měsíc navrhla Evropská komise. Zrušení zákazu vstupu cizincům by podle zástupců unijní sedmadvacítky mělo předcházet znovuotevření vnitřních hranic mezi jednotlivými členskými státy.

- Počet potvrzených případů nákazy koronavirem celosvětově překonal hranici čtyř milionů. Vyplývá to ze statistiky specializovaného serveru Worldometers, podle kterého v souvislosti s onemocněním covid-19 zemřelo přes 276 tisíc lidí.

- Na Slovensku testovali v pátek 3910 osob a plicní chorobu Covid-19 neměl nikdo z nich. Celkové číslo pozitivně testovaných tak zůstává na 1455 a v zemi dosud zaznamenali 26 úmrtí.

- Za posledních 24 hodin ve Francii na nemoc covid-19 zemřelo 80 lidí, obětí je tak celkem 26 310. S odvoláním na tamní ministerstvo zdravotnictví o tom informuje agentura Reuters. Počet hospitalizovaných se naopak snížil z pátečních 22 724 na 22 614.

- Itálie za posledních 24 hodin zaznamenala 194 úmrtí na nákazu koronavirem, informuje agentura Reuters. Jde o menší přírůstek než předcházející den, kdy bylo mrtvých 243. Celkem koronaviru v zemi podlehlo 30 395 lidí. Nakažených je 218 268.

 

koronavirus
Hodnocení:
(4.8 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA