Malý český výrobek u mě vítězí už přes 40 let
Foto: autorka

Malý český výrobek u mě vítězí už přes 40 let

26. 6. 2020

Řekne-li se placenta, většina si představí plodové lůžko, které opouští tělo matky spolu s novorozencem. Já se chci ale zmínit o jednom českém výrobku, který se takto jmenuje. Je to tyčinka na rty Placenta, jakýsi vylepšený "jelení lůj", který používám zcela pravidelně již více než 40 let.

Nemíním zde dělat reklamu značce kosmetiky Regina. Spíše reaguji na zdejší zveřejněný redakční článek o tom, jak se oprostit od spousty zbytečné, drahé a málo účinné kosmetiky, na kterou řada z nás sází v touze vylepšit a hlavně omladit svůj vzhled. Za sebe mohu říct, že po období až přehnaného zájmu o dovezenou značkovou kosmetiku všeho druhu, nám dříve nedostupnou a o to lákavější, spěji vedle oblékání i v této rovině víc a víc k minimalismu. Není to jen tím, že se, jak se říká, ztenčily mé příjmy, ale důvodem je i poznání smyslu reklamy a jakési celkové prohlédnutí, co pro mě je a není přínosné.

Tyčinka na rty Placenta však patří k tomu, co zaručeně do zbytečných věcí neodložím. Objevila jsem ji a začala používat místo čistého jeleního loje kdysi ve svých učitelských začátcích v Českých Budějovicích. Od počátku jsem s ní byla velmi spokojena. Nemohu souhlasit s tvrzením, že stejný účinek by mi poskytlo i máslo, olej, mastný krém. Když po několika letech, jak už to v socialistickém obchodě občas bylo, výrobek náhle zmizel z prodejen, pořádně mě to potrápilo. Okoralé a dokonce opuchlé rty si nedaly ničím domluvit. Po několika dnech se tyčinka opět objevila a byla jsem "zachráněna". Jednou jsem si ji zapomněla přibalit na služební cestu do Berlína. Nakonec jsem si tam koupila nejdražší pomádu značky Labello, která mi trochu pomohla, ale nebylo to ono. Od té doby mívám 2 - 3 exempláře na různých místech, kdybych jednu tyčinku zapomněla nebo ztratila.

Jak jsem zjistila, začala se Placenta vyrábět už v roce 1962 a je označena jako Top výrobek s tradicí. Její cena se sice dnes již vyšplhala na více než 40 Kč, ale to mě v tomto případě neodradí. Zkrátka jsme si nějak sedly.

Možná namítnete, proč tolik řečí kvůli jednomu balzámu na rty. Mohu vás ujistit, že mi v tomto příspěvku šlo především o to, poukázat na kvalitu našich českých výrobků, které si ničím nezadají se spoustou dovezeného značkového drahého zboží, které se na nás valí ze všech stran a u kterého většinou skutečně platíme hlavně za značku.

Máte i vy nějaký osvědčený český výrobek, který u vás poráží zahraniční konkurenci? Napište nám o něm.

Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

britrodukt.png

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA