Žižkovská minulost
FOTO: autor

Žižkovská minulost

29. 6. 2020

Navštívil jsem přednášku o historii naší čtvrti. Konala se v krásně rekonstituovaném parku, na Kostnickém náměstí. Přišlo asi 40 mladších hostů.

Minulost se tu datuje od poloviny 19. století. Pozdější starosta Herzog se bohatě oženil a získal tak velké pozemky pro zdejší výstavbu. V centru Prahy se tehdy bouraly hradby ghetta. Chudí Židé se stěhovali na Žižkov, do pavlačových domů, ti bohatší na luxusnější Vinohrady.

Žilo se tu dost pokrokově. Na dvorky se třeba postavily židle a promítaly tam černobílé němé filmy. K tomu hrál klavír. V hospodách se hrálo a zpívalo. Když došlo pivo kumpáni šli rozbít hubu starostovi. Posedával ´v nich po návratu z Ruska i spisovatel Hašek .U stolů psal části „Švejka“. Někdy šel spisovatel Seifert s Haškem na Hercoga společně, také ho zmlátili.

Současný Žižkov teď trochu mládne. Levné byty vyhovují mimopražským studentům. Také študáci rádi navštěvují žižkovské tradiční hospody.

Obrázky života současného Žižkova přikládám.               

 

                                         


 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA