Týden v Blatné I.
Foto autorka

Týden v Blatné I.

1. 8. 2020

Je to u nás už tradice, kterou jsme neporušili ani letos, a to je dovolená v Blatné. Vlastně dovolená je to jen pro dceru, já a manžel si jezdíme na výlet. Tentokrát jsme z rodinných důvodů byli už v červenci, odjezd směr Jižní Čechy 18.7.20, návrat směr Severní Čechy 25.7.20. Naše postarší auto muselo opět vydržet naložení kufrů, tašek, klece pro hlodavce, a jiných, podle mě nutných věcí, bez kterých se určitě neobejdeme. Zaplať pánbů se to tentokrát obešlo bez hysterických výlevů z mé strany a mohli jsme vyrazit. Počasí se opravdu povedlo, klimatizace v autě jela naplno a cesta nám krásně ubíhala.

Ne, opravdu nemám v úmyslu vám podrobně popisovat celou cestu. Důležité je, že jsme kolem 15.00 hod., po srdečném přivítání s majiteli domku a převzetí klíčů, šťastně skončili na místě určení. O Blatné nemusím nic psát, bylo toho napsáno už hodně a navíc se veškeré informace dají najít na internetu. Chodili jsme na procházky, vyjeli jsme si na výlet do Kašperských hor na hrad Kašperk a samozřejmě tradičně páteční návštěva blatenského parku a zámku. Párkrát nám zapršelo a zabouřilo, ale naštěstí to nikdy netrvalo dlouho a v noci to nevadilo.

Vzhledem k tomu, že jsem fotila ostošest, rozdělila jsem týdenní pobyt na dvě části. První je o přírodě kolem, druhá část bude o hradech a zámcích. Ale ani u hradů a zámku nečekejte nic z historie, také o nich už toho bylo napsáno hodně, dokonce i zde na íčku, neboť se jedná o hrady Rabí a Kašperk a zámek v Blatné.

Na titulce je náš půjčený domek. Přeji všem krásný a pohodový měsíc srpen.

Hodnocení:
(4.9 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.