Zlatonosná Otava
Foto: autorka

Zlatonosná Otava

6. 8. 2020

Řeka Otava pramení na Šumavě, soutokem řeky Vydry a Křemelné.

Od Sušice (hrad Kašperk, Rábí) opouští Pošumaví a protéká rovinatou krajinou měst Horažďovice, Strakonice a Písek až k Orlické přehradě. Pod hradem Zvíkov se vlévá do Vltavy. Je sjízdná pro vodáky, ale i hrozí záplavami. Najdeme zde vodní elektrárny (muzeum Křižíkovy elektrárny v Písku). Zde je řeka přemostěna nejstarším kamenným mostem v Čechách. Na náplavce se staví sochy z písku.

V dřívějších dobách se na březích rýžovalo zlato. Také se v ní hledaly perly (perlorodka říční). Dodnes Klub zlatokopů pořádá soutěže v hledání zlatinek. Jde o víkendovou akci v srpnu, kde se shromáždí několik účastníků se stany, auty, příplují loďkami, na koni i pěšky.  Děti mají o zábavu postaráno a dospělí také. Točí se Platan, grilují klobásy, opékají vuřty atd. Samozřejmě hraje muzika a po vyhlášení soutěžících a věcných darů následuje volná zábava. Letos ukončena v 23.00 hodin.

A několik postřehů na závěr.

Soutěž Voda
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - desátý týden <p>Vědomostní kvíz tohoto týdne začneme netradičně zostra. Kvízové otázky na dnešní den jsme připravili společně s Českou bankovní asociací a vy máte možnost prokázat, jak zvládáte finanční gramotnost a také, jak pozorně jste četli <a href="/clanek/detail/27571/jak-na-penize-s-ceskou-bankovni-asociaci-pri-sjednavani-pujcky-budte-opatrni-cesta-do-dluhove-pasti-muze-byt-rychla-jako-jizda-na-horske-draze" target="_blank">článek o dluhové pasti</a>, ve kterém se také skrývá většina odpovědí. (Od zítřka pojede kvíz zase v tradičním režimu).</p>