Výlet do Nelahozevsi
Úvodní foto: autorka

Výlet do Nelahozevsi

10. 8. 2020

Výlet za Jendovým dětstvím a mládím jsme zahájili v Kralupech nad Vltavou, kde jsme poseděli v cukrárně s jeho dlouholetým kamarádem. Poté jsme se vydali do Nelahozevsi. Byla jsem tam poprvé.

Krásný zámek mě překvapil svou majestátností. Pochází ze 16. století. Patří k nejvýznamnějším pozdně renesančním objektům v Čechách. Okouzleně jsem si prohlížela jeho nádhernou výzdobu i přilehlé okolí. Travnatou cestou kolem zámku nás provázela kočička. Brzy jsme zjistili, že má několik kamarádek. Také jsme objevili jejich domov u zchátralého domku. Doufali jsme, že je o ně na panství Lobkowiczů dobře postaráno.

Když jsem se dostatečně vynadívala, sešli jsme pod zámek k Památníku Antonína Dvořáka, tedy domu, v němž se skladatel narodil a prožil své dětství. Své dětství a mládí prožil v tomto domě i můj průvodce. Velice na mě zapůsobilo, když jsem viděla okno, z něhož vyhlížela paní Zelenková svého synka; jak o tom Jenda píše ve svých vzpomínkách.

Po chvilce dojetí jsme odjeli k dalšímu Jendovu oblíbenému místu, Marině Vltava. Nealko pivo a dvojka bílého vína s lahví sodovky nám v parném dni přišly velmi vhod. Podívali jsme se na kotvící lodě a prošli se kus cesty lesem mezi řekou a tratí. Vltava ovšem byla mezi bujnou vegetací špatně vidět. Jenda mě dovedl k tunelu, na místo, kde se před mnoha lety učil se spolužačkou na maturitu. Nakonec jsme ještě sešli k řece.

Vrátili jsme se plni krásných dojmů. Fenka Britney nás přivítala radostným štěkotem. Zdálo se, že se ani nezlobí, že jsme ji nevzali s sebou.

Potěší nás, když se vydáte na výlet s námi.

 

Hodnocení:
(5 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.