Liberec 1: Zoologická zahrada
Foto autorka a T. Špásová

Liberec 1: Zoologická zahrada

23. 8. 2020

Je to už pár týdnů, kdy jsme se domluvily s Evou Mužíkovou, na íčku známou jako Bertice, že bychom se mohli přijet podívat do Liberce. Nejprve jsem myslela sebe, manžela a pejsky, dopadlo to ale trochu jinak. Nakonec jsme se s Evkou domluvily na 19.8.2020 v sestavě moje maličkost, dcera Tereza a vnučka Anička. Našim cílem byla ZOO a Botanická zahrada, takže pejsci zůstali doma s páníčkem. Liberec od Ústí n/L není zrovna za rohem, ale zase ne tak daleko, aby se to nezvládlo za jeden den. A tak jsme po necelých dvou hodinách, následně hledáním místa na parkování, konečně stály před vchodem do ZOO, kde už stepovala a nedočkavě nás vyhlížela kamarádka Evka.

Liberecká ZOO je nejstarší zahrada v ČR. Založena byla v r. 1919 hned po válce, areál je 13 ha velký a v současnosti chová asi 170 druhů zvířat, raritou je poslední bílý tygr. Není nijak veliká, ale prostředí je příjemné a určitě stojí za návštěvu. Veškeré informace lze najít na internetu.

Jsem ve focení amatér, takže vyfotit spícího bílého tygra nebylo vůbec jednoduché, povedla se mi jen hlava. Všude bylo hrozně lidí, kteří se odráželi ve sklech pavilonů, opice se mi nepodařilo vyfotit vůbec. Nicméně pár fotek přikládám, zase tak málo jich není, zvířátka se bohužel, nebo bohudík nestarají o nás lidi a jsou v tom opravdu dobrá. Popisky záměrně nedám, zkuste hádat.

Pojďte se tedy se mnou projít  po zoologické zahradě v Liberci. Přeji všem hezký konec léta!

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.