Liberec 1: Zoologická zahrada
Foto autorka a T. Špásová

Liberec 1: Zoologická zahrada

23. 8. 2020

Je to už pár týdnů, kdy jsme se domluvily s Evou Mužíkovou, na íčku známou jako Bertice, že bychom se mohli přijet podívat do Liberce. Nejprve jsem myslela sebe, manžela a pejsky, dopadlo to ale trochu jinak. Nakonec jsme se s Evkou domluvily na 19.8.2020 v sestavě moje maličkost, dcera Tereza a vnučka Anička. Našim cílem byla ZOO a Botanická zahrada, takže pejsci zůstali doma s páníčkem. Liberec od Ústí n/L není zrovna za rohem, ale zase ne tak daleko, aby se to nezvládlo za jeden den. A tak jsme po necelých dvou hodinách, následně hledáním místa na parkování, konečně stály před vchodem do ZOO, kde už stepovala a nedočkavě nás vyhlížela kamarádka Evka.

Liberecká ZOO je nejstarší zahrada v ČR. Založena byla v r. 1919 hned po válce, areál je 13 ha velký a v současnosti chová asi 170 druhů zvířat, raritou je poslední bílý tygr. Není nijak veliká, ale prostředí je příjemné a určitě stojí za návštěvu. Veškeré informace lze najít na internetu.

Jsem ve focení amatér, takže vyfotit spícího bílého tygra nebylo vůbec jednoduché, povedla se mi jen hlava. Všude bylo hrozně lidí, kteří se odráželi ve sklech pavilonů, opice se mi nepodařilo vyfotit vůbec. Nicméně pár fotek přikládám, zase tak málo jich není, zvířátka se bohužel, nebo bohudík nestarají o nás lidi a jsou v tom opravdu dobrá. Popisky záměrně nedám, zkuste hádat.

Pojďte se tedy se mnou projít  po zoologické zahradě v Liberci. Přeji všem hezký konec léta!

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Paráda !!!
František Matoušek
Libereckou ZOO znám. Nakonec od nás to není tak daleko. Při každé návštěvě mě vždycky něčím novým překvapila.
Anna Potůčková
V liberecké ZOO jsem ještě nikdy nebyla, ale vím, že ji proslavili bílí tygři. Doufám že se nepletu. A věřím tomu, že jste si to s Evou užily, obě jste moc prima holky seniorky :-)
Naděžda Špásová
Děkuji za vaše příspěvky, potěšilo mě to. :-) Tak jsem si taky ohodnotila článek, ani o tom nevím.
Jitka Hašková
Zoo Liberec znám, jezdívala jsem tam léta ke kamarádce.
Martina Růžičková
Hezká fotoprocházka po zoo. Kdysi jsem tam byla a také si pamatuji, že tam byly kromě úžasných zvířat obrovské davy lidí.
Elena Valeriánová
Mě hned dostala ta první fotka, poskládaná žirafa!!!! Já žirafu zatím vždy viděla jen vznešené stojící. A žirafy mám moc ráda, jsou královský vznešené a ty ladné šíje a slovanské :-) :-) :-) boky. V Liberci jsem nikdy nebyla a tak ráda se přidám k vaší sestavě. Díky.
Věra Ježková
Naďo, paráda. Moc hezké fotky. S Evkou vám to moc sluší. Jestli se nepletu, kousek pod zoo je budova nebo nějaký objekt pedagogické fakulty. Několikrát jsem tam byla na konferenci. Vzpomínám si, že jsem toužebně hledívala směrem vzhůru. :-)
Irena Mertová
Díky za fotky! V Liberecké ZOO se mi moc líbilo, ale to už je 10 let. Také botanická zahrada je krásná.
Alena Tollarová
Do liberecké zoo jsme jezdili dříve docela často, ještě s našimi dětmi. Viděli jsme bílé tygry a mrzí mě, že se nepodařilo odchovat mláďata. Později jsem začala jezdit do pražské zoo, tu mám vlakem kousek ... ale do Liberce bych se docela ráda podívala, určitě se dost změnila.

Zpět na homepage Zpět na článek

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.