Liberec 2: Botanická zahrada
Foto autorka a T. Špásová

Liberec 2: Botanická zahrada

24. 8. 2020

A jsme opět v Liberci. Po několika hodinách, strávených v zoologické zahradě, které kromě fauny obsahovaly i párek v rohlíku a hranolky s tatarkou, jsme se mírným krokem, ale fakt mírným, přesunuly do již zmíněné Botanické zahrady. Vstup je opravdu krásný. Botanická zahrada v Liberci je nestarší zahradou v ČR. Otevřena byla 5.9.1895, v roce 1954 vznikla Severočeská botanická zahrada.  Veškeré informace jsou na internetu.

Tedy, řeknu vám, že venku bylo kolem 28 stupňů, krátká vstupní cesta nám nestačila k ochlazení, takže vstup do zahradních exotických pavilonů byl jak rána pěstí. Nicméně jsme si řekly, že to určitě dáme, a tak jsme prošly opravdu všechno. Mám ráda faunu a floru samozřejmě také. K vidění tu byly opravdu krásné rostliny, bohužel i tady jsme se nevyhnuly sklu. Exotické rybky byly pro fotografa opravdu oříšek, ale něco málo se povedlo.

Tato botanická zahrada také není veliká, ale s vyhlášenými zahradami si nijak nezadá. Má co ukázat a stojí za návštěvu. Popisky po mně opravdu nechtějte, názvy rostlin byly nad moje síly. Věřím, že to nikomu vadit nebude. Po dvou hodinách  jsme se spokojeně přesunuly na gáblík k Evičce. Daly jsme si výborné pečené kuřátko, prohlédly si z jejího balkónu krásný výhled okolní přírody vč. Ještědu. Tu blízkost přírody a možnost vyjít z domu a být v zeleni,  jí tiše závidím, to kromě lidí, kteří žijí na vesnici, hned tak někdo nemá.

Čas nám utekl jako voda, domů daleko, a tak jsme se rozloučily s naší milou hostitelkou, nasedly do auta, zamávaly a odfrčely směr Ústí n/L. Den to byl sice náročný, ale vydařený a krásný. Evi Mužíková, děkujeme. Hezký zbytek léta všem.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

První díly: Jak si nainstalovat a používat aplikaci Whats App

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

15%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

11%

SPD

10%

ČSSD

9%

KSČM

7%

Trikolora

9%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

9%

K volbám vůbec nepůjdu

9%