I přes pandemii covidu-19 si Češi dovolenou v zahraničí neodpírají. Léčebné výlohy v některých zemích však část pojišťoven nehradí
Ilustrační foto: pixabay.com

I přes pandemii covidu-19 si Češi dovolenou v zahraničí neodpírají. Léčebné výlohy v některých zemích však část pojišťoven nehradí

2. 8. 2020

Spousta lidí se kvůli pandemii nemoci covid-19 rozhodla strávit letošní léto doma. Ti ostatní, kteří se i letos vydávají k moři, do hor nebo na poznávací zájezdy do zahraničí, by měli věnovat mimořádnou pozornost výběru pojišťovny, u které si sjednají cestovní připojištění.

Hranice jsou opět otevřené a vášniví cestovatelé se vydávají nejen na cesty po tuzemsku, ale také do zahraničních destinací. Část poskytovatelů cestovního pojištění však kvůli celosvětově probíhající epidemii odmítá hradit léčebné a další výlohy v případě onemocnění covidem-19 v oblastech, kam ministerstvo v souvislosti s koronavirem nedoporučuje vycestovat.

Právě takové destinace jsou ale obzvlášť nyní, kdy zejí prázdnotou, pro mnohé cestovatele velkým lákadlem. Pojišťovna ERGO, partner Vojenské zdravotní pojišťovny, se jako jedna z mála rozhodla hradit léčebné výlohy v případě onemocnění covidem-19 kdekoliv na světě, a to i přes doporučení ministerstva vyhnout se dané oblasti. Jedinou podmínkou je možnost dopravit se na dané místo legálně. V příslušné oblasti tedy nesmí platit například zákaz vstupu cizinců.

Sjednat si cestovní pojištění před cestou do zahraničí je dnes už samozřejmost. Možností je celá řada, proto je důležité důkladně porovnat jednotlivé nabídky a vybrat si pro sebe tu nejlepší. „Situace u nás i ve světě se mění každým dnem a spousta lidí, kteří se na letní dovolenou těšili celý rok, si ji zkrátka nechce odepřít. Případné nepříjemnosti v souvislosti s koronavirem jim však mohou způsobit nemalé problémy. Našim klientům proto chceme tuto komplikovanou situaci co nejvíce ulehčit a jako jedni z mála nabízíme cestovní pojištění pokrývající i léčebné výlohy související s onemocněním covidem-19 takřka ve všech zemích světa. Myslíme i na rodiny s dětmi, těm totiž v současné době nabízíme slevu až 20 %,“ říká Jana Jenšová, předsedkyně představenstva ERGO pojišťovny.

O Vojenské zdravotní pojišťovně

Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky od roku 1993 zajišťuje zdravotní péči prostřednictvím špičkových odborníků ve vojenských i civilních zdravotnických zařízeních a lázeňských domech.
O svých 700 tisíc pojištěnců pečuje prostřednictvím smluvní zdravotnické sítě po celé ČR, která zahrnuje přes 25 tisíc poskytovatelů.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

20%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

17%

Nevím, to se uvidí

20%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

21%

Rozhodně ne,

22%