Výlet nejen do Libochovic
Úvodní foto: autorka; Libochovice

Výlet nejen do Libochovic

8. 9. 2020

Do Libochovic jsme se chystali už dlouho. Jenda spojil jejich návštěvu s místy, kde žili jeho rodiče, a k nimž má tedy velice blízký vztah. Byla jsem moc ráda, že je také poznám. Počasí k výletu přímo vyzývalo.

O Libochovicích jsem měla trochu představu z fotek, které se občas objevily na íčku. Zámek i zahrada se mi samozřejmě moc líbily.

Cestou z Libochovic  jsme se krátce zastavili v obci Klapý. Užívala jsem pohled na Házmburk, který jsem do té doby tak zblízka neviděla. Když jsme pak stáli přímo pod ním, byl to pro mne úžasný zážitek.

Poté jsme pokračovali do Lkáně, kde se narodila Jendova maminka. Na místě jejího rodného domu stál už domek jiný. Ze sousedních zahrad vyšli dva starousedlíci, s nimiž se Jenda dal do řeči. K naší velké radosti si na jeho maminku i několik dalších příbuzných pamatovali.

Poslední zastavení bylo v Třebenicích. Tam žil Jendův tatínek, který se ale narodil v Roudnici. Třebenický dům se dvorem a zahradou, který si Jenda ze svého dětství dobře pamatoval, se ovšem také trochu změnil. Cestu jsme zakončili v místní čokolatérii, abychom se trochu osvěžili. Název pro nás byl novinkou. Ceny vysoké, prostředí příjemné.

Zveme vás tedy na další výlet.

 

Foto autorka

1 - 18 Libochovice; 19 - 21 Klapý; 22 - 23 Lkáň; 24 - 27 Třebenice

 

Hodnocení:
(5.2 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.