Termály Malé Bielice
Foto: autor

Termály Malé Bielice

20. 9. 2020

Tak jsme se zase jednou vydali na čtyřdenní výlet s ČD. Podle jejich reklamy v TV jsou skvělí, ale skutečnost je naprosto jiná. Vlak, který měl odjíždět z pražského hlavního nádraží v 5:44 hod., byl přistaven k nástupišti teprve v 5:52, takže z Prahy, odkud byl vlak vypraven, jsme po úprku na perón odjížděli teprve v 6 hodin. Vzhledem k tomu, že na přesedání v Nových Zámcích jsme měli cca 25 minut, jsme celou dobu trnuli, jestli to stihneme.

Slovenské dráhy jsou slušnější, takže na náš vlak se čekalo. Vyjížděli jsme se čtvrthodinovým zpožděním, ale do Velkých Bielic jsme přijeli na čas. Na nádraží ve Velkých Bielicích, odkud je to do termálů v Malých Bielicích zhruba 3 km, nás čekalo další překvapení. Před nádražím je stanoviště taxi, kde je uvedeno telefonní číslo na taxislužbu, po jeho vytočení se však dozvíte, že číslo je mimo provoz. Na štěstí již z domova jsme se jistili a sehnali si telefon na taxi z nedalekého Partizánského. Po jeho brzkém příjezdu jsme se konečně dostali do Malých Bielic.

První dojem z termálů, o nichž jsme před tím nikdy neslyšeli, byl výborný. Po přihlášení se na recepci jsme dostali klíče od pokoje a šli se ubytovat. Pokoje jsou s balkónem a pěkně zrenovované. Bydleli jsme ve starší budově, která zvenku vypadá jako "socialistická" ubytovna, ale vnitřek je moderní. Stravování je zajištěno v sousedící restauraci a jídlo bylo opravdu skvělé. K snídani bohatě prostřené švédské stoly a k večeři výběr ze tří jídel. Jídelna, která je dostatečně veliká, i se zahrádkou, je propojena s ubytováním tak, aby v případě nepříznivého počasí jste nemuseli vycházet ven. Uvnitř termálů jsou bazény s teplou minerální vodou a různými vířivkami a pod. Všude se můžete pohybovat v županu, který je součástí vybavení. Venku je jeden relaxační bazén s rovněž teplou minerální vodou a jeden větší bazén s různými atrakcemi (tobogány aj.) Dále můžete za příplatek navštívit masáže, saunu a pod. Bazény jsou k dispozici od 9 do 21 hodin. Pobyt se nám velmi líbil a byl velice příjemný. Tentokrát jsme nejeli za památkami, ale odpočinout si a to se nám podařilo. Všem mohu pobyt v termálech Malé Bielice vřele doporučit.

Při cestě domů nás čekalo ještě jedno velké překvapení. Zpátky jsme odjížděli z nádraží v Partizánskem, jehož okrajovou součástí oboje Bielice jsou. Po projití nádražní budovou zjistíte, že tam nejsou žádné koleje. Až později uvidíte, že cca 30 metrů od budovy je utopená jedna kolej, ale první dojem je opravdu hrozný. Jízda zpět proběhla v pohodě a do Prahy jsme s ČD opět dorazili se zpožděním.

Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu