Termály Malé Bielice
Foto: autor

Termály Malé Bielice

20. 9. 2020

Tak jsme se zase jednou vydali na čtyřdenní výlet s ČD. Podle jejich reklamy v TV jsou skvělí, ale skutečnost je naprosto jiná. Vlak, který měl odjíždět z pražského hlavního nádraží v 5:44 hod., byl přistaven k nástupišti teprve v 5:52, takže z Prahy, odkud byl vlak vypraven, jsme po úprku na perón odjížděli teprve v 6 hodin. Vzhledem k tomu, že na přesedání v Nových Zámcích jsme měli cca 25 minut, jsme celou dobu trnuli, jestli to stihneme.

Slovenské dráhy jsou slušnější, takže na náš vlak se čekalo. Vyjížděli jsme se čtvrthodinovým zpožděním, ale do Velkých Bielic jsme přijeli na čas. Na nádraží ve Velkých Bielicích, odkud je to do termálů v Malých Bielicích zhruba 3 km, nás čekalo další překvapení. Před nádražím je stanoviště taxi, kde je uvedeno telefonní číslo na taxislužbu, po jeho vytočení se však dozvíte, že číslo je mimo provoz. Na štěstí již z domova jsme se jistili a sehnali si telefon na taxi z nedalekého Partizánského. Po jeho brzkém příjezdu jsme se konečně dostali do Malých Bielic.

První dojem z termálů, o nichž jsme před tím nikdy neslyšeli, byl výborný. Po přihlášení se na recepci jsme dostali klíče od pokoje a šli se ubytovat. Pokoje jsou s balkónem a pěkně zrenovované. Bydleli jsme ve starší budově, která zvenku vypadá jako "socialistická" ubytovna, ale vnitřek je moderní. Stravování je zajištěno v sousedící restauraci a jídlo bylo opravdu skvělé. K snídani bohatě prostřené švédské stoly a k večeři výběr ze tří jídel. Jídelna, která je dostatečně veliká, i se zahrádkou, je propojena s ubytováním tak, aby v případě nepříznivého počasí jste nemuseli vycházet ven. Uvnitř termálů jsou bazény s teplou minerální vodou a různými vířivkami a pod. Všude se můžete pohybovat v županu, který je součástí vybavení. Venku je jeden relaxační bazén s rovněž teplou minerální vodou a jeden větší bazén s různými atrakcemi (tobogány aj.) Dále můžete za příplatek navštívit masáže, saunu a pod. Bazény jsou k dispozici od 9 do 21 hodin. Pobyt se nám velmi líbil a byl velice příjemný. Tentokrát jsme nejeli za památkami, ale odpočinout si a to se nám podařilo. Všem mohu pobyt v termálech Malé Bielice vřele doporučit.

Při cestě domů nás čekalo ještě jedno velké překvapení. Zpátky jsme odjížděli z nádraží v Partizánskem, jehož okrajovou součástí oboje Bielice jsou. Po projití nádražní budovou zjistíte, že tam nejsou žádné koleje. Až později uvidíte, že cca 30 metrů od budovy je utopená jedna kolej, ale první dojem je opravdu hrozný. Jízda zpět proběhla v pohodě a do Prahy jsme s ČD opět dorazili se zpožděním.

Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Daniela Řeřichová
Zajímavý tip, pěkný článek, díky.
Jitka Hašková
Zajímavé místo pro dovolenou. Škoda, že nejsou fotky, člověk by si udělal lepší představu.
Eva Mužíková
Určitě to byl hezký zážitek. Fotky by se hodily...
František Matoušek
Cesta tam i zpět plná překvapení, ale pobyt zřejmě všechno vykompenzoval. Tento kraj neznám. Hned se podívám na mapu.
Jana Šenbergerová
Na velikosti lázní nezáleží, pokud se v nich člověk dobře cítí a je spokojený. V našem okolí máme hned několik lázní, kdybychom chtěli, máme si z čeho vybrat, ale je dobré znát i jiné možnosti. :-)
Zuzana Pivcová
Škoda, že je to pro mě na cestování daleko. Nejsou to žádné honosné lázně, ale o to možná sympatičtější.
Dana Puchalská
Je to kraj, kde jsem nikdy nebyla. Děkuji za zajímavý článek. Škoda že u něj nejsou nějaké další fotografie. Třeba dráhy či okolí.

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu