Elderly Lives Matter
Ilustrační foto: pixabay.com

Elderly Lives Matter

24. 9. 2020

Amerikou hýbe hnutí Black Lives Matter – Na černých záleží. Ale taky na starých záleží – čili Elderly Lives Matter. Zde si přečtete výzvu hrdého starocha k celonárodnímu povstání. Název je anglický, protože to bude celosvětové hnutí řízené zpoza Řípu. 

Náš spoluobčan byl na zájezdu 33 lidí, z nichž většinu tvořili tzv. důchodci. Na konci obdrželi anonymní dotazník cestovní kanceláře, která se také ptala na jejich věk. Byly tam možnosti: 16-19 let, 20-29, 30-39, 40-49 a „50 a více“.  

Proto zakládám hnutí Elderly Lives Matter. Společnost musí uznat, kolik nás všude je, co všechno dokážeme a že tu vlastně – jako starší generace - budeme navždy.

Na Staroměstském náměstí v Praze postavíme sochu Praotce Čecha, a to tak, aby mohla být v budoucí vlně Youngster´s Lives Matter (na maldých záleží) opět snadno stržena.

Nyní požadujeme a očekáváme, že:

- mladé bělošky začnou shazovat z Karlova mostu své chytré telefony na důkaz solidarity se starou generací,

- mladí muži uvolní seniorům svá místa na univerzitách, zejména v oborech jaderná fyzika, teoretická matematika a třírozměrné pitevnictví (na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy),

- vláda poskytne více než dvěma milionům seniorů celkem 398 miliard Kč (dosud nerozdělených z nedávno schválené půjčky 500 mld Kč do státního rozpočtu); jde o peníze, které náleží seniorům jako odškodnění za to, že za socialismu pracovali nuceně, čili jako otroci, a za to, že měli kdysi staré rodiče, kteří měli staré rodiče.

Jako praví demokraté nechceme hned zakázat televizní seriál Chalupáři, přestože ten svými komickými výstupy odporným způsobem dehonestuje nás seniory. Stačí, když se z filmu vystřihnou postavy důchodců – chalupářů, zbytek se může odvysílat (po 22. hodině).

První demonstrace E. L. M. se svolává na úpatí Boubínského pralesa na neděli 4. října  v 01:00 hodin v noci. Zde budeme cinkat klíči a volat „Už jsme tady“ (protože v minulosti jsme staří nebyli, tak žádné „ještě jsme“).

Oldřich Novočech

 

P. S. My samozřejmě podporujeme hnutí Black Lives Matter, a proto protestujeme, aby se lední hokej hrál nadále s černým pukem. To je urážlivé! Mlátit do černého?? Běloši, vzpamatujte se! Ono je to dokonce - černá guma!? Odporné a politicky nepřijatelné. (Asi budeme muset více rabovat místní obchody. I u nás v Hodkovicích nad Mohelkou.)

P. P. S. Hlásíme se i k hnutí MeToo. Teď jsem si vzpomněl, že se mi před 60 lety spolužačka z 5. B Jindřiška koukala mezi nohy. Měl jsem tam tehdy vlastně pouze kalhoty. Ale koukala.

P. P. S. Chtěl jsem vám sdělit, že celý tento článek je jen a jen černý humor, ale ani to už napsat nesmím.

 

Hodnocení:
(5 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu