První den pod Prymulou: 2394 nově nakažených. Co bude následovat?
Ilustrační foto: pixabay.com

První den pod Prymulou: 2394 nově nakažených. Co bude následovat?

22. 9. 2020

Roman Prymula se v křesle ministra zdravotnictví ještě neohřál a už čelí kritice ze stran ředitelů škol či provozovatelů restaurací. Ti reagovali na jeho první vyjádření po uvedení do ministerského úřadu, a sice, že bude chtít uzavřít bary a restaurace už ve 22 hodin a tento pátek zavřít školy.

Provozovatelé restaurací hned spočítali, že brzké uzavření restaurací by pro ně znamenalo až třicetiprocentní snížení tržeb. Pobouřeny jsou i pivovary, pro které to znamená menší odbyt. Ředitelé škol zase namítají, že žáci a studenti vyrazí v pátek místo školy do nákupních center a budou tak ve větším nebezpečí, než kdyby seděli ve třídě v roušce.

Každopádně epidemiolog  a nyní nově i ministr zdravotnictví Roman Prymula je neoblomný. Dřívější zavírání restaurací plánuje vyhlásit už zítra, zároveň chystá omezení sportovních akcí, tedy návštěv na nich. (Zvažuje se omezení počtu účastníků na 100 na venkovních akcích a na 50 na vnitřních). Naopak rozhodnutí o tom, zda v pátek zavřít školy, nechává na ředitelích.

Počty nově nakažených nemocí covid-19 po mírném poklesu o víkendu zase stoupají, včera přibylo 2394 nemocných. Celkem je nyní v České republice 26 500 lidí nakažených nemocí covid-19, hospitalizováno je 581 pacientů, z toho 115 ve vážném stavu.

 

koronavirus
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA