Česko bude od pondělí v nouzovém stavu. Po volbách přijde řada omezení
Ilustrační foto: pixabay.com

Česko bude od pondělí v nouzovém stavu. Po volbách přijde řada omezení

30. 9. 2020

Vláda schválila vyhlášení nouzového stavu v České republice a zároveň vyhlásila řadu opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Od pondělí 5. října se nebudou moci lidé setkávat ve větším počtu než deset lidí ve vnitřních prostorách a v počtu větším než dvacet lidí venku. Omezení budou platit zatím dva týdny.

"Současná epidemiologická situace se nevyvíjí dobře, Česko patří mezi země, kde se onemocnění covid-19 šíří nejrychleji, narůstá počet hospitalozovaných, lidí, pacientů, kteří potřebují být napojeni na dýchací přístroje a narůstá i počet úmrtí. Na to jsme museli reagovat vyhlášením nouzového stavu," uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Od 5. října jsou zakázány všechny velké koncerty i návštěvy sportovních utkání, divadelní představení se neruší vyjma operních a muzikálových představení. Zakázány jsou také všechny profesionální i neprofesionální sbory.

V restauraci u jednoho stolu bude moci sedět maximálně 6 lidí. V obchodech žádná nová opatření nejsou. Na dva týdny přechází výuka na středních školách do distančního režimu,

Od 19. října pak chystá vláda omezit počet lidí i na svatbách a pohřbech, a to do počtu třiceti lidí.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci upozornil, že nová opatření se budou  po 14 dnech upravovat podle toho, jak se bude vyvíjet tzv. reprodukční číslo.

Za včerejšek přibylo 2932 nových případů nakažení nemocí covid-19. Celkem se v Česku nakazilo téměř 70 tisíc lidí, v současné době nemoc prodělává více než 36 tisíc lidí. Hospitalizováno je nyní 976 pacientů.

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA