Covid-19 se v Česku šíří nejrychleji z celé Evropské unie, už jsme na tom hůře než Španělsko. Další opatření přijdou v pátek
Ilustrační foto: ingimage.com

Covid-19 se v Česku šíří nejrychleji z celé Evropské unie, už jsme na tom hůře než Španělsko. Další opatření přijdou v pátek

7. 10. 2020

Kumulativní počet případů nemoci covid-19 za posledních 14 dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je v Česku nejhorší ze zemí Evropské unie. Dosahuje úrovně 326,8. Česká republika tak předstihlo i Španělsko s 302,4 případů.

Jen za včerejšek přibylo v Česku podle údajů Ministerstva zdravotnictví 4457 nově nakažených lidí nemocí covid-19, což je další rekord od začátku pandemie. Nemoc tak nyní prodělává už více než 40 tisíc Čechů. Nejvíce postiženou oblastí je stále hlavné město Praha, kde v úterý přibylo rekordních 856 případů.

V posledních dnech výrazně roste i počet úmrtí, za včerejšek přibylo 13 obětí koronaviru, od počátku pandemie podlehlo nemoci již 794 lidí. Přesto má covid-19 u většiny nemocných lehký průběh, v nemocnicích je nyní jen zhruba 3,8 procenta z aktuálně nemocných.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula bude na stále zhoršující se čísla reagovat dalšími opatřeními, které zveřejní nejpozději tento pátek.

„Jsme v situaci poměrně intenzivního růstu. Proto je zřejmé, že musíme v pátek přijmout opatření, která budou už zásadnějšího rázu. Musí vést k tomu, abychom křivku oploštili, protože při takovýchto nárůstech bychom v horizontu tří týdnů ohrožovali kapacitu našeho systému,“ uvedl ministr Prymula.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.2 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu