Babiši, Prymulo, skončete to divadlo, jde o život
"Optimistický" projev k národu ministra Prymuly. FOTO: Stream ČT24

Babiši, Prymulo, skončete to divadlo, jde o život

14. 10. 2020

Když před třemi týdny vystřídal plukovník Roman Prymula na postu ministra zdravotnictví zpěváka Adama Vojtěcha, říkal jsem si, že pro zvládnutí pandemie jsou vojenský dril a zkušenosti v oboru epidemiologie ideální kombinací. Až do jeho televizního vystoupení.

Pohřební řeč ministra Prymuly mě doslova zaskočila. To je člověk, který má vyvést Českou republiku z pandemické krize? Tak to Bůh s námi, národe český!

Zlomený (po volbách a unavený (přeci jen už je v našem věku), přesto stále arogantní (to už se nezmění) premiér Andrej Babiš předsunul českému lidu další ze svých loutek - plukovníka Prymulu, aby prostřednictvím obrazovek uklidnil národ, rozezlený z chaotického vládního postupu proti šíření koronaviru. Televizní vysttoupení ministra zdravotví mělo ale přesně opačný efekt. Unylé, neosobní předčítání textu, který Prymulovi sepsali Babišovi "píáristi" na klidu nepřidalo. Společně s televizní kulisou, kde jako u rakve stáli kolem Prymulova pultíku "pozůstalí" panáci, zapůsobil projev k národu přímo odstrašujícím dojmem. 

Bylo vidět, že Prymula byl k tomuto proslovu dokopán svým šéfem. To, co říkal, nebylo ani upřímné a už vůbec ne přesvědčivé. Byť slova o deseti tisícich lůžek či bezplatných testech mohly znít kdekomu slibně. Jenže těch planých slibů  z vládních úst bylo! A dopadlo to tisícovými přírůstky nakažených lidí denně.

To, co předvedl Roman Prymula je velké zklamání. Chtělo by se říci, že je to konec nadějí. Česko se dostalo na špici nejohroženějších zemí na světě, ale premiér Babiš bezostyšne před národem řekne, že si není vědom jakékoli chyby. Na to jeho "čau lidi" už tady opravdu není nálada. Babiš by měl odstoupit a s ním i celá neschopná vláda. Už nejde o volby, o koryta, ani o čest. Jde o život.

koronavirus
Hodnocení:
(2.8 b. / 39 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA