Co takhle uplést si čepici? Nebo i někomu z rodiny, když času na pletení je teď dost
Ilustrační foto: pinterest.com

Co takhle uplést si čepici? Nebo i někomu z rodiny, když času na pletení je teď dost

9. 11. 2020

Můžeme jí pak říkat čepice covidová a vzpomínat na dobu, kdy jsme se nudili tak, že se mnohé ženy vrátily k ručním pracím. Protože pletené a háčkované kulichy zabaví, potěší a ještě zahřejí.

Jak už to u pletení a háčkování bývá, lepší je zvolit model složený z více barev. Ono pak ta práce rychleji ubíhá a je zábavnější, když se člověk těší, že už už bude měnit barvu. Nebo si říká: tak dodělám ještě tuhle řadu a pak tu růžovou a pak tu žlutou…

Dlouhé listopadové večery jsou k takovému tvoření jako udělané a u těch letošních v době koronavirové to platí dvojnásob. Pro toho, kdo má pocit, že by rád něco vyráběl a netroufá si na nic velkého, je čepice ideální věc.

Její výroba netrvá dlouho, takže když se něco pokazí, není problém pár řad vypárat a začít znovu. A střihů na ně se dá na internetu najít nepřeberné množství. Tak už jen stačí si rozmyslet pro koho čepice bude. Jestli pro odvážnou šedesátnici, která má v této bláznivé době chuť udělat něco neobvyklého, třeba si vyrazit ve velkém růžovém kulichu. Nebo pro manžela, který má smysl pro humor a rád si vyjde na procházku v čepici vesele pruhované. Nebo pro vnučku, která si přinese obrázek dokumentující, jaké čepice jsou takzvaně in. Nebo pro ještě menší vnoučata, kterým je sice úplně jedno, co mají na hlavě, ale rodina se bude rozplývat nad tím, jak je ta babička šikovná, když jim upletla takové úžasné čepičky. Ať už budou pro kohokoli, hlavní je, aby byl čas při jejich výrobě příjemný.

Tady je malá inspirace, co všechno se dá v této nudné listopadové koronavirové době vyrobit.

móda
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA