Co takhle uplést si čepici? Nebo i někomu z rodiny, když času na pletení je teď dost
Ilustrační foto: pinterest.com

Co takhle uplést si čepici? Nebo i někomu z rodiny, když času na pletení je teď dost

9. 11. 2020

Můžeme jí pak říkat čepice covidová a vzpomínat na dobu, kdy jsme se nudili tak, že se mnohé ženy vrátily k ručním pracím. Protože pletené a háčkované kulichy zabaví, potěší a ještě zahřejí.

Jak už to u pletení a háčkování bývá, lepší je zvolit model složený z více barev. Ono pak ta práce rychleji ubíhá a je zábavnější, když se člověk těší, že už už bude měnit barvu. Nebo si říká: tak dodělám ještě tuhle řadu a pak tu růžovou a pak tu žlutou…

Dlouhé listopadové večery jsou k takovému tvoření jako udělané a u těch letošních v době koronavirové to platí dvojnásob. Pro toho, kdo má pocit, že by rád něco vyráběl a netroufá si na nic velkého, je čepice ideální věc.

Její výroba netrvá dlouho, takže když se něco pokazí, není problém pár řad vypárat a začít znovu. A střihů na ně se dá na internetu najít nepřeberné množství. Tak už jen stačí si rozmyslet pro koho čepice bude. Jestli pro odvážnou šedesátnici, která má v této bláznivé době chuť udělat něco neobvyklého, třeba si vyrazit ve velkém růžovém kulichu. Nebo pro manžela, který má smysl pro humor a rád si vyjde na procházku v čepici vesele pruhované. Nebo pro vnučku, která si přinese obrázek dokumentující, jaké čepice jsou takzvaně in. Nebo pro ještě menší vnoučata, kterým je sice úplně jedno, co mají na hlavě, ale rodina se bude rozplývat nad tím, jak je ta babička šikovná, když jim upletla takové úžasné čepičky. Ať už budou pro kohokoli, hlavní je, aby byl čas při jejich výrobě příjemný.

Tady je malá inspirace, co všechno se dá v této nudné listopadové koronavirové době vyrobit.

móda
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Dostal
:-) Sláva úkrokům stranou, zbývá už jen diskuse, zda článek není urážkou samozřejmé činorodosti, která ze všech příspěvků vyplývá, a to i bez chlapobabského rozměru; jinak samozřejmě rozumím kolonoskopickým výzvám a respektuji je... :-)
Zdenka Soukupová
Pane Jiří, i já se obávám nedorozumění, protože jsem vaší odpovědi jaksi neporozumněla. I tak si zkusím něco uštrikovat. Zdravím Vás a přeju hodně zdraví.
Libuše Křapová
Jiří, připadá mi, že máte zbytečně velkou zásobu zbytečných slov, jež nemáte kde použít a proto je prezentujete v hloučku plytkých bab samoúčelně vyrábějících cosi, pro co nebudou mít odbyt. Nechcete se jít prezentovat někam mezi muže? Nebo ti vás a vaše zbytečné připomínky už neberou?
Jiří Dostal
Paní Zdenko, obávám se nedorozumění, protože plytkým aktivismem bab jsem nazval hloupou dramatizaci banalit portálu či rumpálu i60, když se samozřejmou činorodostí tvořivých lidí objevně prezentuje. Zjišťuji, že diskusní fórum je efektivnější než samotný článek, můj "veselý" návrh covidového "Člověče, nezlob se!" je zcela v intencích covidové čepice, netřeba mě podezírat z neúcty ke štrikování, jen si nejsem jist, jestli si mnohá pilná babička nezadělá na trauma ze samoúčelnosti své práce, až nebude schopna svou produkci někomu vnutit. Jako přiměřeně věku a zdraví zralý vesničan (1952) fandím tvořivé práci a osvojené zručnosti si pěstuji, zčásti i stylem válečných zajatců v legendárním filmu "Gott mit uns", kdy plukovník wehrmachtu žádá pro své vojáky jakoukoliv práci, protože "zahálka plodí přemýšlení a přemýšlení plodí nekázeň." Až ze svého seniorského penziónu dálkově zajistím invalidního pastorka a potěším dvě spolubydlící zmrzačané kočky, snad si najdu chvilku k mailové besedě s místní evangelickou farářkou o posledních věcech člověka... :-)
Jana Šenbergerová
Dnes už si raději kreslím a prima ponožky mi plete dcera. Na rozdíl ode mě je zručná pletařka už od dětství. Možná si ale uháčkuji novou hučku, zelenou. Člověče, nezlob se bych si klidně zahrála, kdyby bylo s kým. Děti jsou ale daleko. :-)
Marie Faldynová
Jiří Dostál: Mezi námi - plést ručně ponožky ve věku, kdy se lítá do vesmíru je pro mnohé opravdu nepochopitelné, ale pro mne je tvoření způsob odpočinku. Někdy je to i napínavé, zda vlna vystačí na celý výrobek, pletla jsem i malé hračky a pak se kochala, jak si děti mající doma Lego a jiné úžasné hračky vyhrály s pletenou myší.
Margita Melegova
Vlny mam pro cely regiment, chystam se na backory pro navstevy.
Zdenka Soukupová
Jiří, (9.11/17.20) proč myslíte, že je to plytký aktivismus bab? Ruční práce, to je koníček spousty žen, a myslím, že hezký. Tvořit něco rukama, něco hezkého, praktického, použitelného, to je přece pěkné, ne? Za co byste aktivizoval Vy?
Dana Puchalská
Já na pletení sice čas mám, ale můj koníček to není. A ty výtvory co se mi zadaří, škoda slov. Ale moc se mi líbí snímek č. 6. Šála i kabát bych brala všemi deseti.
Růžena Kuželková
I já se chystám na výrobu bačkor,jen co otevřou u nás Vietnamci,ti mají levnější vlnu,jsem šetřílek :-))

Zpět na homepage Zpět na článek