Zajímavé tipy pro urychlení růstu vlasů
Ilustrační foto: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.com

Zajímavé tipy pro urychlení růstu vlasů

9. 11. 2020

Krásné vlasy by chtěl mít každý. I v seniorském věku se rozhodně vyplatí o pokrývku hlavy pečovat. Růst vlasů je možné v současné době podpořit hned několika různými způsoby.

Ne, nemusíte se nijak děsit, rozhodně se často nejedná o nijak drahé záležitosti, jež byste si nemohli dovolit. Naopak, mnohdy stačí skutečně málo. My vám v následujících řádcích dáme hned několik tipů, jež by vám s růstem vlasů a jeho rychlostí mohly pomoct.

Správná strava jako základ

Hodně důležité je bezesporu správné stravování. Vlasy se fakticky skládají z proteinu, a tak byste jim ho měli dopřát v co možná největším množství. Ostatně jedním z hlavních důvodů padání vlasů je nedostatek proteinu v těle. Jak jej co možná nejefektivněji doplnit? Do jídelníčku se vyplatí zařadit vajíčka, fazole, ořechy či produkty ze sóji. Jinak nelze zapomenout na kuřecí, krůtí a rybí maso. Vhodné jsou i některé tuky pomáhající vstřebání vitamínů a minerálů.     

Dostatek vitamínu C

Jestliže nepřijímáte dostatečné množství vitamínu C, vlasy začnou ztrácet lesk a vypadají značně poškozeně. Tělo si vitamín C nevyprodukuje, proto je zapotřebí přijímat jej ve stravě. Ideální je konzumace zeleniny typu špenátu, paprik, brokolice či citrusových plodů.  

Nadměrný styling jako velký strašák

Pozor je třeba si dát hlavně na přípravky, které jsou plné různých chemických látek. Ty mohou způsobit řídnutí vlasů, což si samozřejmě přát určitě nebudete. Za padáním vlasů a zpomalením jejich růstu stojí také mnohdy jejich vyrovnávání. To samé platí také o častém barevní vlasů. Růst vlasů může negativně ovlivnit také česání vlasů v mokrém stavu. Právě v tomto momentu jsou nejvíce zranitelné. Prostě buďte maximálně trpěliví a počkejte si na moment, kdy vlasy uschnou. Pak už je můžete jednoduše rozčesat dle potřeby.   

 

vlasy
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.