Móda vhodná pro určitý věk je nesmysl. Nevěřte na škatulky
Ilustrační foto: pinterest.com

Móda vhodná pro určitý věk je nesmysl. Nevěřte na škatulky

27. 11. 2020

V poslední době se objevuje spousta rad na téma, jak se oblékat, líčit a česat od určitého věku. Běžné se staly články, ve kterých je podrobně popisováno, co smí a nesmí žena nosit, pokud je jí čtyřicet, padesát, šedesát či více. Pozor na ně. Často neporadí, ale znejistí.

Působí přesně opačně, než byl záměr jejich tvůrců. Ti to totiž zpravidla myslí dobře. Jenže, ne nadarmo se  říká, že cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Současný trend velkého zájmu o život lidí vyššího věku a fakt, že se stali takzvanou cílovou skupinou pro obchodníky se zbožím a službami všeho druhu, způsobuje, že je poptávka po textech a reklamách týkajících se této věkové skupiny. A právě vše, co se týká módy, je žádané. Zkrátka, každá žena chce vypadat co nejlépe, cítit se dobře, takže si nějakou tu radu jak na to, občas přečte, i když se mnohé tváří, že něco takového je pod jejich úroveň. Problém je v tom, že některé ženy různým radám slepě věří. Jakmile si někde přečtou, že ve věku nad padesát není vhodné nosit tričko s nápisem, přijmou to jako zákon. Podobné je to s délkou sukní, tvarem kalhot, barvami oblečení, barvou rtěnky, délkou vlasů a podobně.

Zkušení stylisté a ženy, které se v oblasti módy opravdu umí pohybovat, však vědí, že striktní rady, co se v určitém věku smí či nesmí nosit jsou nesmysl. Existuje totiž spousta druhů oblečení, u kterého je naprosto jedno, kolik je jeho nositelce let. Nesmrtelné kombinace jako jsou například džíny, bílé tričko a černé sako, přece sluší dvacetiletým dívkám stejně jako sedmdesátiletým dámám. T

akže, až zase někdy budeme mít chuť si ověřit, co je vhodné pro ten či onen věk, berme to s rezervou. Považujme to za inspiraci, za možnost si prohlédnout různé styly, druhy oblečení a popřemýšlet, zda by nám to či ono slušelo. Ale nespojujme to s věkem. Spojujme to s postavou, výškou, životním stylem. Ne s věkem.

Tady je malá inspirace, že existuje styl, u kterého je naprosto nesmyslné svazovat ho s počtem let, které je jeho nositelka na světě.

móda
Hodnocení:
(4.6 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA