Vánoční soutěžení s portálem i60
Ilustrační foto: Hana Rypáčková

Vánoční soutěžení s portálem i60

29. 11. 2020

Začal advent. Možná si řada z vás říká, že letos bude – samozřejmě kvůli koronaviru - jiný, než v předchozích letech, ale tak tomu být nemusí. Bude takový, jaký si ho uděláme. Tedy jistě hezký!

V předvánočním čase se i na portálu budeme věnovat přípravám na svátky – představovat vám budeme jednak nejrůznější tipy na vánoční výzdobu, kterou nám v uplynulých letech posílali naši čtenáři, připomeneme si i nejlepší recepty na sváteční pochoutky a podíváme se i na to, jaké jsou tradice v jiných zemích. A věříme, že nám s předvánočním obsahem pomůžete i vy.

Navazujeme na soutěže vyhlášené v říjnu a vyhlašujeme témata a soutěže na poslední měsíc letošního roku.

Fotosoutěž: Vánoce u nás

Pečení cukroví, vánoční dekorace na oknech či stole, vánoční stromeček, štědrovečerní stůl, ale i vánoční výzdoba vašeho města či obce. Nasnímejte vánoční svátky z nejrůznějších pohledů a vložte snímky do poslední letošní fotosoutěže. Tady jsou její pravidla:

Fotosoutěže se mohou zúčastnit všichni registrovaní čtenáři portálu i60.cz. Každý soutěžící může do soutěže vložit až tři autorské fotografie s vánoční tématikou. Snímky musí být vlastní (nesmí být staženy z internetu), přičemž podmínkou je uvést, co je na fotografii zachyceno (Příklad: Vánoční strom v naší obci Tuchlovice).

Fotosoutěž začíná právě teď a potrvá do 25.12. 2020, s tím, že redakce vybere tři soutěžící s nejpěknějšími snímky, jejichž autoři obdrží stativy na mobilní telefony a fotoaparát. Fotosoutěž najdete na obvyklém místě - zde.

Gastrosoutěž: Rodinné vánoční a novoroční recepty
V rodinách často putuje pokoleními nějaký ten zajímavý recept na vánoční dobrotu, ať už sladkou či slanou. Pokud i vy tradičně připravujete na svátky cukroví či pokrm, který se stal vaší rodinnou tradicí, neváhejte a představte jej dalším čtenářům. Upečte či uvařte sladkost či pokrm dle vašeho rodinného receptu, vyfoťte jej a recept i s fotografií vložte prostřednictvím svého profilu do této naší gastrosoutěže. Tři nejzajímavější a na pohled nejchutnější recepty oceníme hezkými knihami.

Literární soutěž: Vánoční příběh
A nezapomínáme ani na ty, kteří rádi píší. Co se událo o vánočních svátcích u vás doma, když jste byli dětmi. Anebo když byly malé vaše děti. Prožili jste někdy vánoční svátky mimo domov, jaké to bylo? Pište své příběhy s vánoční tématikou. I vaše literární dílka (opět vybereme tři soutěžící) oceníme knižními cenami.

S výherci všech tří soutěží seznámíme čtenáře v neděli 27. prosince 2020.

Kdo si odnese ceny za aktivity v minulém týdnu?

A ještě zbývá vyhlásit výherce soutěží uplynulého týdne. Malé kosmetické dárky za Počin týdne tentokrát pošleme paní Marii Martschini za příspěvek Být stále mlád a paní Marii Foldynové za vzpomínku Moje nezapomenutelné kuchařské speciality. A ze soutěžících vědomostního kvízu jsme vylosovali jako výherce pana Luboše Edla, který obdrží knižní dárek od Radiotéky.

Příprava na vánoční svátky bývá mnohdy hektická, přejeme vám, abyste vše v pohodě a zdraví zvládli. Hezký adventní čas všem našim čtenářkám a čtenářům!

čtenáři fotosoutěž
Hodnocení:
(5.1 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl:  Jak si nainstalovat a používat aplikaci Záchranka

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

20%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

12%

SPD

9%

ČSSD

8%

KSČM

7%

Trikolora

8%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

8%

K volbám vůbec nepůjdu

8%