Účesy, které se zdají být obyčejné. Sluší však i dámám ve věku nad šedesát
Ilustrační foto: pinterest.com

Účesy, které se zdají být obyčejné. Sluší však i dámám ve věku nad šedesát

7. 1. 2021

Žádné složité střihy, žádné výrazné barvy. Ani dlouhé, ani krátké. Na první pohled by se chtělo říct: nezajímavé, obyčejné, nudné. Jenže pozor, právě takové účesy bývají věčné a vděčné.

Většina dam vyššího věku má stejný problém: odrůstání obarvených vlasů dává vyniknout šedivé pěšince. Ta se časem mění na ošklivou šedivou pěšinu. Čím je barvení vlasů výraznější a odlišnější od barvy původní, tím větším problémem se dobarvování stává. Stačí vynechat pravidelný termín u kadeřnice a z šedivé pěšiny se postupně stane silnice. Méně starostí mají ženy, které volí barvu co nejvíce podobnou té své původní nebo si nechají vlasy přirozeně šedivé. Nejvíce práce s dobarvováním naopak mají ty, kterým vlasy zešedivěly až do bíla, ale ony  si je stále barví na havraní čerň. Nebo na prudce zrzavou.

A podobné je to se střihy. Ženy, které mají střihy výrazně asymetrické, zajímavé nebo hodně krátké, také musí často a v pravidelných intervalech navštěvovat kadeřnictví, aby účes držel původní tvar. Zkrátka, některé střihy vyžadují, aby byly každý měsíc pečlivě obnoveny. Pohodlnější život mají dámy, které vsadily na účesy nenápadné, jednoduché, takové, u kterých nějaký ten centimetr plus a či minus tak velkou roli nehraje.

Zejména v současné době covidové, kdy je návštěva kadeřníka tak trochu výhrou v loterii, se velmi často ukazuje, co je takzvaný účes bezúdržbový, trvanlivý, jednoduchý, na kterém není poznat, že už měl být v rukou kadeřníka před dvěma týdny, ale zatím ještě nebyl.

Tady je malá inspirace, co si pod takovým účesem představit. Vyznavačky extravagantnějšího stylu možná řeknou, že je to nuda. Ve skutečnosti jde o pohodlnou, nadčasovou klasiku, která sluší v každém věku.

móda účesy vlasy
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.