Čas dobrých přání
Foto: autorka

Čas dobrých přání

17. 1. 2021

Zase tu máme první měsíc nového roku. Co nám asi přinese a co odnese? Doufám, že přinese mnoho nového a dobrého. Začne jako první odnášet, to, co nás skoro celý uplynulý rok trápilo a značně omezovalo v našich životech. I když vše nepůjde úplně hladce a podle našich představ, věřím, že postupně přese všechny zmatky nastane obrat ve zlepšení života celé naší společnosti.

Jaký byl pro mě rok 2020? Omezující. Chyběl mi kontakt s lidmi, setkávání, společenské i kulturní vyžití. Chyběly mi naše obecní akce - sportovní hasičské závody, naše tradiční pouť, koncerty a výstavy na zámku a na faře. Chybělo mi sportovní květnové klání mezi jednotlivými kluby v našem kraji. Chybělo mi cvičení naší party v tělocvičně. Chyběla mi  plánovaná dovolená, ze které sešlo. Chybělo mi častější setkávání s rodinou, s přáteli a v neposlední řadě i s přáteli z íčka. 

Co mi rok 2020 přinesl? Mnoho dobrých zážitků z potulování naší krajinou. Daleko větší vnímání přírody, jejích krás, jejích proměn. Vážení si vlastní zahrady, kde se dějí neuvěřitelné věci, ať v rostlinné  či v květinové části. Vnímání vnuček, které se ukázněně učily a byly ve  spojení se svými učiteli přes počítač, nijak neprotestovaly a podřídily se nutnému omezujícímu dění. Větší vnímání mých psích kamarádek na toulkách v našem okolí. A že jich bylo. I vyjížďky po Českém středohoří, výstupy na mírné či strmější kopečky. Zavolání si s kamarádkami, co je nového a těšení se na příští setkání.Také mi volné chvíle dost vyplňoval kontakt s naším milým íčkem. Také mi uplynulý rok 2020 přinesl pokoru. Připomenutí, že  normální všední  život není jen tak samozřejmý, že je občas nutné se smířit s něčím, co není zrovna příjemné, ale je to nutné a nezbytné. Také utvrzení se v tom, že rodina a přátelství je to nejcennější bohatství, co člověk má a měl by si těchto vzácných darů vážit.

Co ten  nový rok 2021 přinese? V první řadě pevně doufám, že pevné zdraví pro nás pro všechny a postupné obnovování všeho, co nás těší a co jsme byli nuceni omezit.  Zase nás budou provázet různé výkyvy, déšť, sníh, vichry, sucho i  rozbouřené potůčky a řeky, ale vždy nám nad hlavou vyjde slunce a vlídně nás osuší i zahřeje. Přinese nám opět setkávání s přáteli, věnování se zálibám, cestování, sportu. Zase budeme moci být s lidmi, neboť bez nich to není ono. Člověk člověka potřebuje.

Přeji nám všem, tento rok 2021 si  užít naplno ve zdraví a pohodě  a býti i nadále vděčni za dary, které na naší životní cestě dostáváme. Zacházejme s nimi, jak nejlépe umíme, vše je jednou poprvé a jednou naposled. 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu