My si to naše filmové zrcadlo nastavíme
Ilustrace: Tomáš Polák. Poskytnuto portálu i60

My si to naše filmové zrcadlo nastavíme

15. 3. 2021

V příštím životě budu filmovým producentem. Jednak proto, aby za mnou dolejzaly dlouhonohé blondýny se silikonama, ale hlavně proto, abych napravil systémovou chybu v oblasti kinematografie.

Hodlám působit výhradně v žánru akčního filmu. To, co se teď v téhle branži děje, je totiž nepřijatelný diskriminační skandál! Arogantně je tu opomíjena celá jedna významná část filmového publika, a to jak v námětech a scénářích, tak i ve způsobu, jakým jsou metamorfovány v produkt, tedy v konkrétní film. Je to necitlivé, nelidské, pobuřující!

Ano, budu producentem akčních filmů pro seniory. Takových filmů, které osloví nás, dědky a báby, filmů, které nastaví skutečné zrcadlo našemu žití. Filmy, které budou každého geronta motivovat, aby večer rychle hodil zuby do skleničky, vrhl se do fotelu a s rozechvělým očekáváním rozsvítil televizní obrazovku.

Mám to dokonale promyšlený. Ve svých filmech samozřejmě zachovám zásadní principy – bude tam napětí, konflikt dobra se zlem, hrdinství i prohnanost, láska, happyend. Bude tam trestná činnost všeho druhu, rvačky, honičky, drsný kecy, prostě všechno. Snad jedinou systémovou změnou bude to, že v každém filmu bude nanejvýš jeden Asiat, protože když je jich víc, mám v tom bordel a nevím, kterej je dobrej a kterej zlej.

Posuďte sami: Proč by například okresní město v Arizoně nemohlo být terorizováno partou vozíčkářů namísto gangu nabouchanců na motorkách? Anebo proč by v Bronxu nemohla vypuknout válka dvou důchodcovských gangů o park, kam choděj krmit holuby? Proč by se třeba pár drsnejch dědků namísto do banky nevloupalo do Správy sociálního zabezpečení?

Jistěže se budou řešit taky drogy, jen moji dealeři nebudou rozdávat heroin před střední školou, nýbrž gastrogel před univerzitou třetího věku. Diváci se můžou těšit na boj penzionovaných agentů berňáku proti kmotrům pamperskové mafie, na dramatické útěky z domova důchodců, na fackovačky u regálů se zlevněným zbožím. Budou vtaženi do napínavého pátrání po ztraceném receptu na antickou koprovku, do zápolení starého šerifa s divokými kmeny přepadajícími ranče pokojných chovatelů králíků, prožijí texaský masakr lupenkovou pilkou, před jejich očima si to na férovku rozdají tvrdí zahrádkáři na trávních sekačkách. Prostě a stručně, námětů a nápadů mám nespočetně, potečou krev, slzy i nudle z nosu.

Taky už přesně vím, jaký bude můj ústřední kladný hrdina: elegantní pětašedesátník až pětasedmdesátník, jehož zkušenostmi zbrázděnou tváří občas přelétne chlapecký úsměv. Bude z něj vyzařovat skutečnost, že by klidně mohl odhodit francouzské berle a zaběhnout si třeba Jizerskou padesátku. V očích mu budou plápolat šibalské plamínky, což samozřejmě zmate nejednoho gaunera. Bude přitahovat ženy všech kategorií, zamiluje se do něj například sličná lékařka, která mu léčí hemoroidy. Bude to prostě kluk jak cumel!

Ještě mám nějaké technické otazníky. Například jakou používat scénickou hudbu. Kamarád Karel mi doporučuje dechovku, třeba v podání Slabákovy Moravanky, já si ale myslím, že vhodnější budou osvědčený sedmdesátkový fláky Yvetty Simonové a Milana Chladila. Uvidíme, vyřešíme!

Takže milí senioři neklesejte na duchu, naše cinema action bude!

 

Tomáš Polák

 

 

 

 

aktivní senioři Fejetony Tomáše Poláka společnost
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

První díly: Jak si nainstalovat a používat aplikaci Whats App

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

15%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

11%

SPD

10%

ČSSD

9%

KSČM

7%

Trikolora

9%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

9%

K volbám vůbec nepůjdu

9%