Den D - Očkování proti Covidu
Ilustrační foto: pixabay.com

Den D - Očkování proti Covidu

26. 3. 2021

A je to tady. Dnes s Jindrou jedeme na očkování první dávkou vakcíny proti Covidu do ordinace obvodní lékařky.
“V ordinaci ale dostaneme Astru,” dumala jsem nahlas, když jsme před časem přemýšleli, zda se registrovat v ambulanci či očkovacím centru. Dávali jsme dohromady plus a mínus, nakonec ale vyhrála přece jen obvoďačka. Za prvé ji máme o hodně blíž než to Centrum a za druhé …
“Koho mají oběsit, ten se neutopí!” shodli jsme se nakonec a veškeré informace o komplikacích u dané vakcíny jsme přestali registrovat.
Dnes nastal den D. Máme se dostavit do ordinace ve 14. hodin SEČ.
Jsou připraveny kbelíky s naštípaným dřívím, dnes se vařilo i na zítra (ó, já se mám, já to kuře nepekla) a provedli jsme i další nutné namáhavější práce, protože po očkování se doporučuje dva dny v klidu.
Už sedíme v čekárně. Je nás pět, to znamená pět dávek z jedné lahvičky. MUDr nám podala informace o očkování, vedlejších účincích a možných komplikacích, poučila o tom, že po injekci musíme ještě v čekárně chvíli čekat a podobně. Pak  nám rozdala lejstra k prostudování a k podpisu. Letmo jsem ho přelétla očima, zaškrtala potřebné rubriky a už chci podepsat, když …
Jedna informace mi tu schází!
Znovu, tentokrát pečlivě a cíleně, pročítám text. Kolonky o zdravotním stavu, poučení o tom, kdy se vytvoří imunita, o  vedlejších účincích … Ne, není to tu. Chybí mi tu důležité oznámení, na kterém se točili všichni popírači, odpírači a podobné existence. Není zde psáno, že se výrobce zříká odpovědnosti za vedlejší (zhoubné i nezhoubné, krátkodobé i pozdější) komplikace při očkování nevyzkoušenou vakcínou.
“Takže zase jen Hoax” a podepsala jsem.
Dostali jsme ďobanec a čekali, až uplyne určitý čas. Mudr se na nás několikrát přišla podívat, zda jsme všichni v pohodě. Byli, a tak jsme se nakonec vespolek rozloučili a rozjeli se do svých domovů.
Jsem zvědavá, jak se s Jindrou budeme cítit zítra.
Protože vím, jak moc se někteří očkování bojí, popíšu sem i několik dalších dnů. Třeba to někomu pomůže se rozhodnout, zda ano nebo ne, kde a čím se nechat naočkovat.

Článek je převzat z mého blogu Matyldino povídání

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.