Poslední přání starého seniora: dožít se odchodu premiéra a prezidenta a pak v klidu zemřít
FOTO: Pixabay

Poslední přání starého seniora: dožít se odchodu premiéra a prezidenta a pak v klidu zemřít

8. 4. 2021

Jsem starý dědek, od života už nic nečekám a ani on ode mně. Kdybych zítra vydechl naposled, ani pes by neštěkl. A přeci jen bych se něčeho dožit chtěl - konce současného premiéra a prezidenta.

Není mi jedno, co se v Česku děje. Já už nic nepotřebuji, doklepu to v klidu i bez valorizace penzí či rouškovného. Ale není mi to jedno proto, že tu po mně zůstanou děti a vnoučata. A chtěl bych, aby žili ve svobodné, bezpečné a kulturní zemi, o jejímž budoucím směřování rozhodují vzdělané a mírumilovné osobnosti a ne mstiví padouši a sobečtí prospěcháři.

Nemohu si ani po těch několika letech zvyknout na to, že Českou republiku řídí trestně stíhaný člověk s krycím jménem Bureš, který dělá přesně to, co před vstupem do politiky sám kritizoval. Přiiživuje se na moci, jeho firmy tyjí ze státních dotací a svou neschopnost, kterou prokázal při současné pandemii (kdy Česko mělo v přepočtu na obyvatele nejvíce mrtvých s covidem na světě!) svaluje bezostyšně na jiné. Jeho stranická pravá ruka pod poslaneckou rouškou zajišťuje špinavé kšefty svým kamarádům, a když jej novináři konfrontují, směje se jim do obličeje.

Stejně tak se chová i prezidentův tajemník, obviněný za zneužití dotací. Mocipán, řídící byznys přímo z hradní kanceláře, jist si svým místečkem a postavením, neboť ochranný pářát nad ním drží fyzicky i psychicky zlomený prezident. Ten, co volá po ruském Sputniku, ale sám si vychutnává Pfizer, ten, co chce, aby nad českým jádrem (a později i Řípem a Pražským hradem) dohlížel Kreml.

Obávám se, že z Česka pomalu mizí svoboda a demokracie. Bojím se, že po politických čistkách (ministr Blatný, zmocněnec pro jádro Míl, brzy ředitel České televize Dvořák) tu zase máme zaděláno na politické procesy, soudy i vězně. To, co vidíme dnes v Rusku, Číně, na Tchaj-wanu, může být za pár let i obrázkem Česka.

Bude záležet na nás, občanech, zda to připustíme. Zda budeme volit ty, kteří po svobodě, demokracii, ale i obyčejné lidské slušnosti dnes viditelně a bezostyšně šlapou. Věřím, že ty přešlapy, politické triky a přezíravé chování šéfů vládnoucí strany prohlédnou i ti, kteří si pochutnali na předvolebním koblížku.

Proto bych se chtěl dožít nejen podzimních voleb, kdy odplave celá stoka, která prosákla do Strakovy akademie, ale i března roku 2023, kdy bude zvolen nový prezident. Tomu současnému s chutí naposledy zamávám a pak v klidu zemřu.

Můj příběh
Hodnocení:
(3.5 b. / 36 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

První díly: Jak si nainstalovat a používat aplikaci Whats App

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

15%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

11%

SPD

10%

ČSSD

9%

KSČM

7%

Trikolora

9%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

9%

K volbám vůbec nepůjdu

9%